| bybyu a întrebat:

TPU! Pe fata am puncte negre si pistrui, ce le acopera mai bine fondul de ten sau pudra? Cam la ce pret le pot gasi?
dau funda :*

Răspuns Câştigător
| dianainsta01 a răspuns:

Fondul de ten, bineinteles. pudra o aplic peste fondul de ten pentru al fixa, sau peste corector. este o greseala sa o pui direct pe fata. iti recomand o pudra foarte buna si ieftina: stay matte de la rimmel london. iar ca si fond de ten, uite cateva cu putere mare de acoperire: revlon color stay, rimmel london wake me up, nyx etc

8 răspunsuri:
| Park1Suin a răspuns:

Ti-as recomanda gelul pentru extragerea punctelor negre de la AVON.
http://www.avon-shop.ro/......-7151.html

| Dayuuum a răspuns:

Buna. In loc sa acoperi punctele negre mai bine trateaza-le. Ia-ti creme pentru purificarea tenului si scapi repejor de ele. Pistruii sunt draguti, dar daca nu iti plac si vrei sa-i acoperi, aplica un strat subtire de fond de ten si dupa pudra. Nu aplica niciodata pudra direct pe fata, aplica mai intai fond de ten sau macar o crema.

| EllaC2710 a răspuns:

Http://avon-roumania.shopmania.biz/......ecting-177 cel mai bun fond te ten de la AVON. Il poti comanda pana pe 08.07. 2014 la pret redus, adica 45 lei.

| Melonnn a răspuns:

Buna!
ce intrebare de fetita de 7 ani.
eu ma chinui sa-mi accentuiez pistruii. sunt superbi!
Eu am doar cativa, insa ii ador :d

Pudra fara fond de ten nu se foloseste. folosesti un bb cream, in strat subtire.
cel de la garnier e bun. il folosesc de cand a aparut, vara, iarna folosesc fond de ten vichy care costa destul de mult.
pudra, cea de la avon pe negru..de la color trend parca e incredibil de buna.
o foloseam inainte. acum folosesc una naturala. de la drogherie. Pentru ca nu o mai gasesc. (nu mai locuiesc in Romania).

LASA PISTRUII CA SUNT FRUMOSI!
punctele negre se scot la salon si nu costa mult. se merita.

| bybyu explică (pentru Melonnn):

Daca ai avea fata plina de mistrui, nu ti-ar mai place

| Melonnn a răspuns (pentru bybyu):

Aaaah, si eu ii uram inainte. si am folosit o crema care in o saptamana m-a lasat cu fata curata. fara pistrui mai ales
DACA AI NEVOIE IMI SPUI.
iti spun cum o poti gasi. e de la o firma naturala.
Pa-pa

| TipaInNegru a răspuns:

Buna sa stii ca vara asta se poarta pistruii ba chiar sau facut niste creioane pentru pistrui! Si pentru punctele negre poti folosi un corector care il poti pune pe cearcane sau pe ori ce imperfectiune.El e lichid sau e creion sincer iti recomand sa mergi la "dm" sau un magazin cu costmetice si so rogi pe vanzatoare sa-ti arate corectoarele s-o intrebi care se vinde cel mai bine care e cel mai bun! Eu acum folosesc un corector creion e cremos si e de la "alverde" e o firma! Sper ca te-am ajutat!

| AddeAdde a răspuns:

Nu te acoperi cu nimic, de aia se fac mai multi