| sufletzel a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa-mi pun unghii false, dar nu stiu prea multe despre acest subiect. Cele care v-ati pus unghii false, va rog mult dati-mi si mie mai multe detalii. Adica unde imi recomandati sa merg sa le pun, cam cat costa, ce este inclus in pret (adica anumite operatiuni sau totul de la cap la coada), cat de des se merge la intretinere si cat costa, exista posibilitatea sa se rupa unghiile, etc. Si orice alta informatie care credeti ca mi-ar fi utila.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DolcE_7446 a răspuns:

Daca ai unghiile sanatoase si frumoase, eu nu ti.as recomanda aceasta dorinta de. a ta, pentru ca odata ce ti le vei pune, e mai greu sa te lasi de ele.
Sunt foarte frumoase intr-adevar dar au si anumite incovenientze.
Indiferent ca vrei sa. ti pui tips. uri cu gel sau doar gel pe unghia naturala sa stii ca inainte iti va fi pilita unghia ta naturala pentru ca gelul sa stea pe unghie.
cand vei vrea sa renunti de tot la unghii, ai sa realizezi ca unghiile iti sunt f subtiate si trebuie sa urmezi niste tratamente de intarire.(proprie experientza).
Costul lor variaza in functie de model, de zona in care te afli, de experientza manichiuristei.cu cat modelul e mai complicat cu atat pretul e mai ridikt.(65 ron-150ron)
Intretinerea se poate face km la 2 saptamani, iar pretul e mai redus.
Da, se poate rupe o unghie si te poti duce sa o refaci...
Acum alegerea e a ta, daca vrei sau nu sa iti pui unghii.
Aa si ink ceva, sa stii ca nu e adevarat ce a zis BloodGueen si anume ca numai poti face nimic daca ai unghii false...este total eronat, daca ai mai avut pana acum unghii mari sa stii ca nu va fi nici o problema pentru tine si oricum tu iti alegi singura ceea ce vrei si ceea ce iti place, si aici ma refer la marime si model.Deci poti sa. ti alegi ceva mai mediu ca ci lungime pentru inceput, apoi daca te vei simti bine cu ele...iti poti pune mai lungi.
Pa pa!

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Renunta la idee, adezivul cu care se lipeste unghia falsa va face sa ti se exfolieze unghia naturala. Vei face luni de zile tratament ca sa revii la ce ai avut inainte. Nu cred ca merita!

| Kiyy a răspuns:

Iti zic din prima :
NU ITI RECOMAND.
Unghia ta poate cadea de la acel lipici sau cand ti'le scoti le vei scoate cu tot cu unghie, crede'ma ca va fi dureros.
Iar daca nu ti'se ia cu tot cu unghie ti'se va lua un strat de pe unghie sau o parte din ea.
Dupa ce iti pui unghiile false nu mai poti face nimic cu unghiile. Adica va trebuii sa iti pui mereu happy

| ĄĿiŒ a răspuns:

Dupa mine unghiile false pot fi puse si acasa tongue sunt de cumparat si odata ce le cumperi primesti si un lipici special acesta dizolvanduse in apa calda. Desigur ca daca vei merge la un salon va costa dar depinde si de salon si cat de bun este rezultatul final. Am auzit cum ca cele mai scumpe ar fi 100 lei, 200 lei numai ca unghiile sunt mai complexe cu fel si fel de chestioare pe ele, la un salon obisnui cred ca nu va depasi 50 leiwinking
Sfatul meu : Unghiile naturale sunt cele mai bune indiferen de ce este la moda si ce nu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te informezi de la o manichiurista adevarata. Du-te la un salon de frumusete si intreaba.