| igrec005 a întrebat:

Imi puteti spune tratamente naturiste pentru albirea tenului?

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Pe timpuri femeile se spalau cu lapte pentru un ten mai alb happy

| FucktheSystem a răspuns:

Var, efectul e instant.

| dulse a răspuns:

Incearca zeama de lamaie... fund@?

| UNICORNULfANtabulos a răspuns:

Faina de ovaz: O reteta un pic mai complexa, dar cu efect garantat, este aceasta: doua linguri de faina de ovaz, o lingura de iaurt, doua lingurite de suc de lamaie si o lingurita de ulei de masline. Puteti sa-i modificati consistenta cu putina apa. Aplicati amestecul pe piele si lasati-o sa se usuce, apoi il puteti spala, aplicand la sfarsit o crema hidratanta.