| Andreistar0 a întrebat:

Ceva metode, tratamente pentru albirea tenului si indepartarea bronzului? Este laser sau creme, pastile, orice pentru asta?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Aceste tratamente iti afecteaza stratul protector al pielii si te obliga sa aplici mereu produse cu protectie UV(despre care studiile arata ca de fapt contribuie la riscul de cancer). Deci de ce ai dori sa apelezi la ele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la tan?
Sau la hiperpigmentare?

| Andreistar0 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce e "tan" cred ca hiperpigmentare, am tenul mai inchis la culoare cred ca de la soare ca pe corp sunt destul de alb

| nevermind1234 a răspuns:

Încearcă chestii naturale cum ar fi sucul de rosii, iaurtul. dar întotdeauna seara, ca sa nu te mai expui la soare in orele urmatoare. si ziua folosește o crema cu protectie

| Andreistar0 explică (pentru nevermind1234):

Astea sunt apa de ploaie