| Iulia250711 a întrebat:

In acea "saptamana altfel" facem o petrecere cu costume. Si eu m-am gandit sa ma costumez intr-o papusa. Stiu cum sa fac machiajul, dar nu prea am idei in legatura cu costumatia si hairstyle-ul. Nu vreau sa para scarry. Ma puteti ajuta? Multumesc! Ps: am uitat sa zic ca sunt bruneta si parul meu trece cu vreo 15 cm de umeri.

Răspuns Câştigător
| deeayul a răspuns:

Poti sa iti indrepti parul... costumatie : iti ei o fustita cu volanase gri negru sau ce culoare vrei tu si cu un tricou sau o bluza si o pereche de cizmewinking

8 răspunsuri:
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Http://youtu.be/J4-GRH2nDvw
N-are cum sa nu te ajute!
http://youtu.be/SNZ2cPQFQhE
Funda?
Iti mai dau 2 daca-mi dai funda! :)

| Iulia250711 explică (pentru NesquikDuoSpecial):

Doamne, am inceput sa ne jantajam pe funde? Penibil.

| PupicAndreea a răspuns:

Poti sa te imbraci intr-o rochita colorata si cat mai bufanta, iar la par ai futea sa-ti prinzi cateva suvite de par cu o bentita mai maricica sau o cordeluta sau prinzi 2 codite sus legate cu fundite dinacelea pentru cadouri.

| Iulia250711 explică:

Scuze, dar am uitat sa spun ca nu vreau sa seman cu o papusa barbie, ci cu una gen anime... stiti voi, d'aia cu ochi mari si mai ciudatica.

| pufipuf a răspuns:

Heihappy
Daca as fi in locul tau, mi-as face parul cu placa ( depinde cum imi sta mai bine : drept sau ondulat, cu bucle mari/mici) iar la costumatie, clar o rochita, care sa imi stea bine si sa fie de o culoare vioaie. Distractie placuta! >big grin

| Portocalaaa56789 a răspuns:

Pai in legatura cu hainele ai putea sa te imbraci colorat, lucios, cu o fusta mai bufanta sau o rochie. La par poti sa iti faci 2 codite sus, mai ciufulite, o coada intr-o parte sau sa il lasi desfacut pe spate

| Azuree a răspuns:

Buna! In legatura cu costumatia... eu m-as gandii la o fustita cu buline, ca doar toate papusile cam asa arata... Si cu hairstyle-u. thinking, am si eu o sora cam cu parul ca al tau, si ii sta foarte bine prins in coada si lasat pe un umar, in fata. Cred ca ai inteles, distractie placuta! :*