| Biaa9 a întrebat:

Buna :**
Intrebarea asta este adresata mai mult fetelor decat baietilor, dar si baietilor de ce nu...
Presupun ca ati auzit de MRA si as avea si eu cateva intrebari :
Ce trebuie sa am pentru a fi primita la MRA?
Cum ar trebui sa arat?
Ce calitati ar trebui sa am?
Daca este cineva la aceasta agentie v-as ruga sa-mi dati si mie detalii va rog mult.
Multumesc frumoss! :**

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Uite aici pagina lor, ai acolo toate detaliile:
https://www.google.ro/......https?/url

| xFakeSmilex a răspuns:

Grupul de agentii MRA este in permanenta cautare de noi talente pentru:
1. Departamentul de modele fete si baieti pentru piata interna si internationala
2. Departamentul de Casting care impresariaza actori profesionisti sau amatori, copii de peste 3 ani si persoane comerciale de pana la 60 de ani (www.mracasting.ro)

Criterii eliminatorii
Modele fete: peste 13 ani si 1, 72m
Modele baieti: peste 16 ani si 1, 82m
Casting: in functie de infatisare (detalii pe situl MRA Casting aici).
Actori: orice actor profesionist sau amator care urmeaza sau a absolvit o forma de inavatamant de arta teatrala, cinematografica si/sau televiziune (detalii pe situl MRA Casting aici).
Copii: peste 3 ani / nu impresariem copii din provincie (doar cu domiciliul din Bucuresti – detalii pe situl MRA Casting aici).

Modalitati de selectie
1. Inscrierea directa pe acest site prin intermediul formularului de mai jos unde se vor atasa minim 3 fotografii recente de pana la maxim 5 mbs fiecare.
2. Exista si posibilitatea de a trimite pe adresa office@mramodels.ro cateva fotografii recente, masurile exacte (inaltime, bust/talie/solduri) si datele personale (nume, varsta, inaltime, B/T/S, telefoane, adresa).
3. MRA organizeaza periodic caravane la nivel national in vederea selectionarii de noi talente pentru o cariera de model international. Aceste caravane se adreseaza tinerelor fete de peste 13 ani si peste 1, 72m care isi doresc o cariera internationala prin intermediul celei mai importante agentii de modele din Romania. Prima editie a fost organizata in premiera nationala in anul 1995 sub numele de Ford Supermodel of the World Romania 1995 si a fost castigata de top modelul Simona Haraga. Ulterior am organizat in fiecare an caravane care au strabatut toate zonele tarii, inclusiv orase mai mici oferind astfel multor fete posibilitatea sa isi incerce sansele in mod direct cat mai aproape de domiciliul lor. In ultimii 7 ani am organizat caravanele in colaborare cu emisiunea concurs Next Top Model by Catalin Botezatu, revistele Bravo Girl sau Cool Girl. Va vom tine la curent cu organizarea si programul urmatoarei caravane, in asa fel incat sa va puteti pregati din timp pentru a participa la preselectie. Pentru aceasta va sfatuim sa urmariti pagina noastra de Facebook, contul de Twitter, sa va abonati la news letter-ul nostru sau sa vizitati periodic aceasta pagina!

Mai multe vei gasi aici: http://mramodels.ro/inscriere/

| Biaa9 explică:

Ceea ce mi-ati dat voi stiam deja pentru ca m-am uitat si eu pe site-ul lor, dar as vrea pareri de la cei ce sunt deja la aceasta agentie pentru ca ma intereseaza foarte tare acest subiect. Multumesc!