| 1718 a întrebat:

La o rochie scurta de culoare roz ce nuanta de machiaj se potriveste in afara de nuante de roz? Funda!

Răspuns Câştigător
| Sweet04 a răspuns:

Buna!
Sper sa te ajute.
Roz
Ochi: un ton pal de lavanda va evidentia nuantele de roz din vestimentatia ta. In coltul intern al pleoapei alege un fard alb sau roz cremos pe care il aplici atat pe pleoapa superioara cat si pe cea inferioara. In coltul extern poti opta pentru kaki sau gri petrol. O alta varianta ar fi sa inlocuiesti lavanda cu roz pal, insa asortarea perfecta nu se mai poarta de cateva sezoane. Eyelinerul poate fi mov sau negru, iar rimelul negru.

Obraji: aplica un blush roz intens pe pometi. Daca esti adepta unui look natural, poti alege cu incredere un ton pal de roz.

Buze: in ceea ce priveste buzele, un ruj fuchsia, teracota sau chiar ciclame se va armoniza cu fardul de pleoape.

Dacă alegi o rochie roz, ai nevoie de un machiaj strălucitor la ochi. Un pigment galben la baza pleoapelor merge perfect cu o rochie roz apetisantă. Buzele să fie lucioase, fără culoare sau poate lăsate chiar așa natural. Rozul sare în ochi oricum, deci privirile vor fi toate la tine. Ochii îi poți evidenția puțin, iar buzele lasă-le natural pentru a da senzația de tinerețe și stare jucăușă.

Funda :**

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Detaliaza si tu. De zi, de seara, mai pronuntat, mai estompat...

| 1718 explică (pentru Adry05):

Este de seara cu flori tot de culoarea roz in parte de jos si in partea de sus a rochiei.

| Adry05 a răspuns (pentru 1718):

Ma refeream la machiaj

| 1718 explică (pentru Adry05):

Machiaj de seara. Mai pronuntat

| Adry05 a răspuns (pentru 1718):

Eu as zice sa mergi pe un mov sau visiniu in genul acesta :
https://www.youtube.com/watch?v=VakFLPCOGUo
sau :
https://www.youtube.com/watch?v=ZmVVE4sLyso