| HeiPrieteni a întrebat:

Buna!
M-am gândit sa ma vopsesc din nou cu violet de gențiana, sunt sigura ca nu doar eu am trecut prin chinul cu toate așternuturile și hainele pătate, nu vreau sa se mai întâmple, dacă știți vreo metoda cu care nu voi fi nevoită sa patez tot, help.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te clatesti pana nu mai curge culoare.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Amesteca 100 ml de balsam cu cata culoare vrei. Intai spalate normal la cap si clateste-te si da cu balsamul amestecat cu violet de gentiana, si clateste-te. Nu se vor pata hainele happy. Asa am facut si cu albastru de metil, violet de gentiana si solutie de castelani si nu am patat nimic.

| Zarpyyzz a răspuns:

Ai putea să îți duci așternuturile într-o altă cameră în așa mod să rămână doar mobila.
Mobila poți să o acoperi cu o bucată de lailon( găsești la un magazin de unelte și se vinde la metru) alt ceva nu cred că este mai bun fiindcă este din plastic și se șterge cu ușurință vopseaua.
Succes la vopsit!
Fundă?