| gabriela4664 a întrebat:

Maine o o petrecere de Halloween la scoala si ma costumez in pirat, dar nu stiu cum sa imi fac un petic pentu ochi. Dau funda!

2 răspunsuri:
| ToxicPunkgirl999 a răspuns:

Cel mai bin ar fi sa iei o bucata de material mai gros sau sa faci mai multe straturi, pe urama poti sa faci doua gauri in material una sus si una jos ( nu sunt extrem de sigura ) si sa printi doua bucati de elastic negru la fiecare parte (de preferabil cusut ) sper sa te ajute happy

| Seba13 a răspuns:

Dai fuga la un second hand cu pret de 1 leu, cauti orice sa fie un material adecvat (piele, musama, panza), ceva sa fie moale si mai gros, chiar si o geanta din care, tai un petec rotund, prinzi cu ac si ata 10cm de elastic si gata, il pui pe ochi. Sper ca sfatul meu iti este de folos. Daca ai imaginatie si materialul iti permite, poti lipi cu oja si niste margelute pe margini. Bafta!