| Lykee a întrebat:

Ce faceti? Am o problema.Pe 31 facem petrecere la scoala de Halloween si nu stiu cu ce sa ma costumez. Ceva idei? As vrea sa-mi fac si un costum dar mai simplu care sa nu coste mult! Cat mai multe sfaturi Fundaa!

Răspuns Câştigător
| andreiurza33 a răspuns:

Depinde ce vrei daca vrei ceva sexy te poti costuma in dracusor. adica te machezi frumos si te imbraci cu o rochie rosie asa scurta vezi ca daca te duci la un centru de inchiriat costume iar te costa putin. na si iti pui cornote si asa. mie imi place inger al intunericului. o rochie scurta eleganta cu matse sau dantela machiata strident cu negru si aripi s-ar putea sa le gasesti numai pe alb si sa trebuiasca sa le vopsesti. sau aripile le poti face din carton gros cel mai gros si lipesti pe el pene dar multe si dese. na si ori iti iei strampeni cu gaurele sau nu daca iti iei fara gaurele trebuie sa fie de culoare piciorului trebuie cizme lungi si negre pentru inger al intunericului. sau cel mai simplu vrajitoare. de aia cu par valvoi atunci trebuie sa te faci cu placa sau cu ondulatorul sau sa iti faci pltute dese si mult in cap asa sa iti stea cret cand le desfaci si cu o rochie mai colorta poti sa vopsesti un veche da bine nu in totalitate. machaj strident. poti sa iti pui un trandafir mare si negru la mana. sau fate fata lui franchenstein. puneti suvite albe, atificiale o rochie alb cu negru te dai cu fond de ten sa pari mai palida si ti pui niste lanturi pe tine sau lantisor cu fiare la gat. si ceva cu tinte eventual. gasesti multe lucruri interesante prin magazine zilele astea. SUCES! te pup!

1 răspuns:
| Done_Diana_Corina_1997 a răspuns:

La mine la tara e un obicei...bine asta fiind de revelion, dar iti pot da si tie o idee..cauta niste haine pe acasa mai vechi si taie-le, rupe-le, dresuri rupte o fusta la fel, sau pantaloni scurti, cu 2 tricori rupte, ceva de genu, ai inteles ideea...plus de asta nu o sa te coste nimic, si incearca sa iti faci un machiaj foarte strident.