| Angeleyes a întrebat:

Mastile naturale facute in casa pentru ten gras se aplica o data pe saptamana, sau de cate ori doresc pe saptamana?
Ms.

4 răspunsuri:
| christina1370 a răspuns:

Bunahappy
Mastile in general, nu doar cele pentru ten gras, se aplica cam o data pe saptamana- cel mult de doua ori,. in functie de ten si de masca.
Daca iti ataci fata pentru a scapa de sebum mai des de o data pe saptamana, o vei usca prea tare, si ulterior, tenul tau nu va face decat sa sporeasca cantitatea de sebum, ca sa acopere"paguba". Asa ca eu iti recomand.
Baftahappy

| Chrystyne a răspuns:

big grin Pai din cate stiu eu doar odata pe saptamana.

| anOnimăăăă a răspuns:

Indicat ar fi o data pe saptamana, nu trebuie sa exagerezi sa iti faci in fiecare zi sau la cateva zilehappy important este sa o aplici regulat timp de cateva luni sa nu intrerupi ca altfel nu va avea nici un efect.Mult success happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat este sa fie aplicate 1 data sau de doua ori pe saptamana(doar in unele cazuri se aplica zilnic timp de o saptamana pentru disparitia anumitor imperfectiuni, dupa care se aplica tot o data sau de 2 ori pe saptamana).