| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a recomandat cineva" fondul de ten pudra cu minerale de la avon". Ce parere aveti? eu am problema cu cosurile, acopera bine? si cu ce il aplicati? (am inteles ca da un aspect incarcat daca nu e aplicat corect)

voi ce f de ten fol de la avon?

funda:X

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Poftim, citeste asta : http://ellasuchardine.blogspot.com/......ches.html, sunt sigura ca o sa te ajute :*.

3 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Oo doamne. nu incerca prostiile alea de la avonstraight facestraight facestraight faceacelea sunt si scumpe si de mai proasta calitate, nu e mai nimic de firma aceea iti spun eu, poate unele parfumuri insa machiajele nu sunt bune deloc.acea reclama stie doar sa isi faca reclama.la ei chiar daca sunt produse bune, chiar de nu sunt sunt scumpe si nu merita.crede-ma eu sunt reprezentantstraight facestraight face
mai ales daca ai si probleme cu cosurile.in general nu este bine deloc sa iti dai cu fond daca ai tenul gras si cosuri deoarece vor erupe si mai tare. de ce nu iti lasi tenul sa respire si folosesti o crema buna pentru cosuri. uite. sa nu crezi ca fac cine stie ce reclama sau etc dar din proprie experienta ai putea incerca sa iti iei o crema de la firma yves rocher. este cosmetica naturala de 50 de ani, firma nr 1 in franta (pentru cosmetice) eu am folosit crema, crede-ma aveam cosuri aproape unul langa altul si urme de la cosurile trecute, iar cand mi-am dat cu ea efectele au fost uimitoare (pentru mine) straight face are brusture. se numeste seboo specific anti imperfection si costa 45 de ron. daca nu ma crezi te ppti uita la raspunsurile mele si vei vedea ca am recomandato la cel putin 10 persoane. eu zic sa alegi calitatea in loc de cantitate.happy nu sunt reprezentant sau ceva de genu, insa mie mi-a placut ff mult.happy

si sunt si cateva fonduri de ten pe acolo tot cu extracte naturale. acum depinde de tine. insa daca iti vei cumpara un fond de ten nu il folosi mereu, ci o data la 2-3 zile. lasa-ti tenul sa respire.asa vei scapa de cosuri.big grin

baftaaa

| lacebunny a răspuns:

Katerina Petrova, sa nu crezi ca incerc sa te judec, dar cred ca ai o parere nefondata asupra cosmeticelor Avon. Daca ai arunca un ochi pe blogul meu ai observa ca detin catva zeci de produse Yves Rocher si ca stiu despre ce vorbesc; cosmeticele lor sunt bunicele, dar nu atat de extraordinare precum le prezinti tu in comparatie cu Avon. Cremele lor mi-au facut o impresie mai proasta decat cele Avon sau Bioten, de exemplu. Poti observa ca am folosit si creme care costau in jur de 100 de ron, care nu m-au impresionat cu absolut nimic.
Fondurile de ten Yves Rocher sunt apa de plaoie, te poti convinge citind review-urile din Romania si franta. Si produsele nu sunt naturale...asta e o strategie ieftina de marketing. Produsele lor sunt pline de parabeni si sls, asa ca las-o pe asta cu...naturale! Daca nu au pe ele certificat Ecocert nu se poate demonstra aceasta caracteristica a lor.
Repet produsele lor sunt bune, eficiente, dar nu toate!
Asa cum si Avon, Oriflame, L'oreal, Maybelline au plusurile si minusurile lor.

| avon a răspuns:

Bine numele meu este ligia si sunt coordonator avon, din prahova, as dori sa iti mai sp si ca sunt beauty trainerul companiei avon si ma ocup de machiaj, daca ai cosuri ti-as recmada ca sa iti acoperi acestea un fond de o culoare cat mai apropiata de nuanta gatului tau, ptk acolo se testeaza, dupa sa dai o pudra, poate inainte de fond de ten chiar cu un corector ca sa acoper mai bine, si dupa aceea pudra cu perlele autobronzante, doar la pometi.pup si nb prer sa iti fie de folos cele mentionate.