| marya23marya a întrebat:

mi-am luat niste cercei de la avon ce au mai multe culori : rosu mov albastru alb maro si verde. i-am bagat in spirt si i-am lasat o zi dar s-a prins culoarea spirtului de ei, ce pot sa fac ca sa aduc cerceii la culoarea lor initiala? p.s vreau sfaturi utile! funda

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Infectia de la ureche nu o faci de la cercei. Este posibil sa ai o reactie alergica la materialul din care sunt facuti cerceii. Cand mai faci infectii la ureche pune putina saliva pe lobul urechii unde ai infectia si iti va trece (stiu ca suna scarbos, insa saliva are anumite enzime si chestii antibacteriene care dezinfecteaza urechea, oricum functioneaza).

7 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

De ce ai baga cerceii in alcool? Nu ai ce sa mai faci. Bijuteriile de niciun fel nu trebuie curatate cu alcool. Daca este vorba de partea din plastic care s-a albastrit nu ai ce sa le mai faci. Incearca sa le cureti cu lamaie, lamaia curata destul de bine, dar incearca sa nu ii freci foarte mult. Poate reusesti sa le schimbi un pic culoare.

| Marrythenight a răspuns:

Dece naiba i-ai bagat in spirt? asa iti trebuie.

| marya23marya explică (pentru Marrythenight):

Desteapto faceam infectie in ureche dar unele n-au minte sa gandeasca so...

| Marrythenight a răspuns (pentru marya23marya):

Auzi desteapto, puteai doar sa bagi putina vata in spirt si sa ii cureti cu aia, dar unde nu-i cap, e vai de picioare!

| OoBunnyoO a răspuns (pentru marya23marya):

Infectia de la ureche nu o faci de la cercei. Este posibil sa ai o reactie alergica la materialul din care sunt facuti cerceii. Cand mai faci infectii la ureche pune putina saliva pe lobul urechii unde ai infectia si iti va trece (stiu ca suna scarbos, insa saliva are anumite enzime si chestii antibacteriene care dezinfecteaza urechea, oricum functioneaza).

| SummerT a răspuns:

N ai ce sa mai faci. stiu desore care cercei vorbesti. dar ce motiv ai avut sa ii bagi in spirt? Sunt reprezentanta la avon si di proprie experienta stiu ca bijuteriile din catalog trebuie ferite de umezeala. mai ales cele aurii.

| marya23marya explică (pentru SummerT):

Oricum multumesc pentru sfaturi dar spre surprinderea voastra au revenit la culoarea lor putin mai deschisa dar e mai draguta so...

| MadddieLovesYaBabe a răspuns:

N-ai ce face, dar albastru e o culoare draguta happy