| Iulika96 a întrebat:

Mi-am patat din greseala pantalonii cu oja(neagra) si nu stiu daca se mai curata. I-am spalat de vreo 2 ori dar tot nu s-a dus decat putin.Are careva vreo idee? Dau fundita :d

Răspuns Câştigător
| andr3yutza a răspuns:

Buna! da te pot ajuta! baga` i la spalat. dupa accea ia vata, acetona, si scoata oja aia din pantalonihappy. mie asa mi-a iesit oja din pantalonii mei albi trei-sfert.happysper sa iti fie de folos sfatul meuhappy Fundita?:*

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încearcă să ştergi pata cu acetonă sau diluant. După pune-i la spălat. Baftă!

| cornculapte a răspuns:

Pai nu se duce oja cu apa. La fel cum nici de pe unghii nu se duce cand te speli. Singura solutie e acetona sau diluantul.

| Laura_6128 a răspuns:

Incearca cu neufalina.scoate orice pata!

| Laura_6128 a răspuns:

Foloseste neufalina...curata orice pata!

| foxi a răspuns:

Acetona sau diluant! Daca asa nu merge...cu foarfeca...iese!

| Maria46854213 a răspuns:

Eu de obicei cand ma patez cu oja imi pun pe o discheta demachianta putina acetona si incep sa frec pe pata[se intinde putin], dar apoi pui pe alta inca putin si s-a dusbig grinmie imi iese de fiecare data

| ellastupidlove a răspuns:

Se poate curata cu acetona, apoi spalat bine si repetat procedeul pana iese... ajung cam 3 spalari... daca e ceva alb se foloseste si clor sau vanish

| Meh a răspuns:

Pai, Ai incercat cu acetona? Adica nu stiu daca iese, dar merita sa incerci nu? xD Bafta. ^^

| Zzz_5296 a răspuns:

Exista dizolvant de unghi care nu decoloreaza are diferiete mirosuri. La mine a mers!