| Iriiiii a întrebat:

Buna nu stiti cumva cum as putea scapa de niste pete pe dintii din fata(cei doi mari din fata)
petele arata asa:
http://img825.imageshack.us/i/dintsi.png/
nu cred ca se vede asa de bine dar acolo unde e incercuit cu negru acolo sunt petele.

nu stiti cum leas putea trata?
trebuie neaparat sa merg la dentist? :-s
mie cam frica!
multumesc!
pa pa!

3 răspunsuri:
| marya a răspuns:

Pt inceput poti folosi o pasta de albire, indicat ar fi sa o folosesti de 3 ori pe zi si dupa aceea sa te duci la medicul stomatolog.
Si nu uita daca te speli dimineata si seara pe dinti ei o sa arata albi si sanatosi.

| Psihologul a răspuns:

De pete sa nu-ti fie frica la dentist ca nu doare. Foloseste o pasta de dinti cu albire (Colgate, Blend-a-med). Dar daca vrei o albire mai rapida, atunci du-te la dentist. Fara frica! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa nu iti fie,,,, adica ei doar iti vor da cu niste solutie pe dinti cremoasa si receee... dar in rest nimic...nu te sore absolut deloc.
Trust me!