| anonim_4396 a întrebat:

O sa trec direct la subiect.Imi urasc pielea bronzata...Stiu ca unii ar zice ca ar da orice pentru a fi bronzati in acest sezon, dar mie mi-a placut mereu pielea mai palida.As vrea cateva naturale pentru a mi-o albi singura. Ofer o mare funda!happy

Răspuns Câştigător
| JoJo a răspuns:

Buna! Nu vreau sa te dezamagesc dar daca asa este nuanta ta a pielii de la natura nu prea o poti schimba! Vara este adevarat ca te expui la soare dar daca asa e pielea ta in general nu ii poti schimba culoarea, din ce stiu euhappy Eu de exemplu sunt foarte alba, nici soarele nu ma prinde vara si am primit multe jigniri si "aprecieri" rautacioase din partea unora ce nu m-au facut sa ma simt tocmai bine. Dar incep sa ma obisnuiesc cu ideeahappy Sfatul meu e sa nu te schimbi decat daca simti tu nu daca te afecteaza parerea altora!(asta in cazul in care ar exista un remediu)
Succes!
P.S: Nu uita, fetele cu tenul masliniu sunt mai dragute!big grin

7 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Cu lamiie te scapa si de pistrui, dar si iti scoate din BRONZ nu din culoarea naturala, adica sunt de acord cu @JoJo.Succes, am auzit si de iaurt, dar nu am incercat.u pentru albirea pistruilor am folosit lamiia si diluata cu butin ulei de masline ( adica sucul de lamiie) ca sa nu crape fata. Succes happy

| HappyCandy a răspuns:

Sucul de lamiie, sau iaurtul.Am incercat doar sucul de lamiie diluat cu ulei de masline si am reusit si eu nu pune lotiunea prea des deoarece o sa ti se irite pielea si o sa treci de la bronz la roseata Succes happy

| Summer5505 a răspuns:

Aici depinde:
daca e vorba de bronz se rezolva cu lamaie, dar daca inca mai esti bronzata (tinand cont ca a trecut ceva timp de cand s-a terminat vara) s-ar putea ca asta sa fie culoare naturala a pielii tale (bineinteles putin bronzata - si eu mai am urme de la bronzul de asta-vara)

| Roxxette a răspuns:

Fa si tu ca Michael Jackson laughing dupa aia o sa mori si tu si vei fi uitata... sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sccuze nu stiu cum sa faci. Si eu sunt un pic mai bronzata nici chiar dar un pic si imi place.Totusi iti urez succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amuzant laughing

| InsanelyWicked a răspuns:

Solutii:
nu mai sta la soare ~
fa-te vampiroaica ~
fa baie in clor ~

alege tu solutia adecvata ~.~