| Aiurita a întrebat:

:]
Părul meu e foarte dificil de îndreptat. Dacă azi îl îndrept, a doua zi nici nu pare că am băgat placa în el. Am părul creţ si uscat. Până acum nu am folosit placa la temperatura maximă, de frică să nu-l ard foarte tare.
Am o placă de par Ramington- http://www.remingtonshop.hu/catalog/images/S8002.jpg
Credeţi că ar trebui să o folosesc la 230 de grade? Eu până acum o foloseam doar la 200 de grade.
Nu îmi întind părul foarte des, maxim de trei ori pe lună si de fiecare data folosesc şi protectie termică.
Deci... întrebarea [sau întrebările] ar fi: îmi pot întinde părul la temperatură maximă, sau e prea mult pentru el? :D
Cum pot să fac să stea mai mult timp întins?
Mulţumesc aniticipat!;;)

Răspuns Câştigător
| SuperGirl8 a răspuns:

Buna`happy
Si eu sunt creata.si pot spune ca intampinam aceleasi problemesad
Insa...acum intind parul la temperatura maxima ( n-am patit nimic smug ) si se intinde si mai repede si mai eficient. Cat despre cum poti sa-l faci sa stea mai mult intins ( intinde`l f bine la inceput, iar apoi evita umiditatea ), dar tot n va sta perfect intins caci la parul cret sta drept maxim 1 zi perfect.Sau de asemenea il poti da cu fixativ in timp ce-l intinzi (mai pe la sfarsit) Mie asa imi sta mai mult.Succes`:* -- Byw`:-x

7 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Poti sa il folosesti la 230 grade ca doar nu ti mult pe par, cand dai in jos cu intinzatorul tine-l putin mai mult la varfuri. Daca placa e din ceramica n-are cum sa ti-l arda.Intinde-ti parul de 2 ori pe zi o data dimineata si odata seara pana cand incet incet se indreapta tot mai mult. Daca nu-ti ti placa mult pe par nu ti-l arde. Apesi tare pe placa sa se apese pe par si dai repede in jos. Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succes happy

| ella_7332 a răspuns:

Foloseste camil profesional de la avon, aveam aceiasi problema ca si tine dar acum s-a rezolvatwinking

| Cezar a răspuns:

Cred, ca poti, incearca sa iti uzi parul tot, apoi sa iti dai cu placa, la temperatura mare, ca sa nu risti sa til arzi + ca daca e ud se intinde mult mai bine!

| ShockyPunk a răspuns:

Buna.
Parerea mea este sa nu risti sa folosesti placa la temperatura maxima, mai ales daca ai parul cret si uscat, cum ai zis.
Mai bine l'ai lasa asa cum e, fara sa mai folosesti placa, pentru ca te chinui degeaba sa il indrepti, si ii faci mai mult rau.Parul tau o sa fie foarte deteriorat.
Daca totusi insisti sa ai parul drept, poti sa intinzi cu atentie fiecare suvita cu placa (si nu tot parul odata), si, pe fiecare suvita sa folosesti fixativ spray sau spumawinking
O alta varianta ar fi sa mergi la un salon si sa optezi pentru indreptarea permanenta care, din pacate costa destul de mult.
Acum depinde si de lungimea parului tau.Adica,daca ai parul mai scurt, este cu atat mai cret...
Totusi eu zic sa iti accepti parul asa cum este, nu mai incerca sa il modifici, pentru ca o sa iti faci mai rau, si tot tu o sa regreti.
Sper ca te'am ajutat.happy

| educatie2021 a răspuns:

Lasal la 200 d grade dar intinde-l d 2, 3 ori ca sa te tina mai mult... spre exemplu: o data seara si o data dimineata sau de doua trei ori in aceeasi zi (nu neaparat una dupa alta, acum o data - mai tarziu inca o data) Va tine mai mult, sunt sigur

| Bby22 a răspuns:

Paiibig grin eu mereu il intind la temp maximawinking si nu mi se ardebig grin
si imi ramane mult timp intinshee hee
sincer nu stiu ce placa amthinking adica nu stiu cum se num...
dar poti sa incerci sa iti faci doar o shuvitsawinking
daca vezi ca miroase a ars fugi sa te spelibig grin
va merge big grin
Funda plz :*

| lore_6054 a răspuns:

Ca sa il ti mai mult intins ar trebui sa iti cumperi o crema...adica exista creme pentru indreptat si chiar sunt foarte bune...si la 230 de grade cred ca totusi e prea mult pentru par:-s