| DeN1 a întrebat:

Peste o saptamana e balul la mine la liceu si mi-am luat o rochie verde stramta pana la genunchi.
Am 50 kg si 1.72...Sa-mi iau niste cizmulite pana la genunchi sau balerini?

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Unei rochii întotdeauna îi stă bine cu o pereche de pantofi cu toc sau sandale!
Tocul nu trebuie neapărat să fie mare, cât să te simți tu bine.
Nu prea recomand balerini la rochie, cu atât mai mult cizme!

| Instinkt a răspuns:

Eu ca baiat as fugii de o fata care se imbraca cu cizme..mai degraba ceva lejeri si pentru tine ca balerinii

| Kasia a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incalti o pereche de pantofi sau cel mult botine.Balerinii nu sunt deloc potriviti pentru ocazie sunt prea de zi, prea casual.Cizmele sunt prea mult, taie din picioare si deja combinatia rochie-cizme mai ales la o ocazie gen bal mi se pare aberanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balerinii nu prea s-ar potrivi si cizmulitele te-ar face sa arati ca de pe centura!

| Crisss22 a răspuns:

Eu zic niste cizmulite lungi dragute mulate pe picior cred ca ti'ar sta bine.

| AllyAlly2a a răspuns:

Balerini... credthinking

| elenacoolfashion a răspuns:

Nici balerinii si nici cizmele nu se potrivesc cu rochia.Mai bine ar fi sa porti niste pantofi cu toc sau niste sandale mai sofisticate.
Peste rochie ai putea sa porti o jacheta subtire si in mana o gentuta plic.
Sper ca te-am ajutat.