| Amely21 a întrebat:

Bună! Puteți sa îmi dați un sfat cum să aleg corect ochelarii de soare? Am ochii albaștri și aceștia sunt mai sensibili la soare. Ar fi o grămadă de ochelari în piață, dar nu știu care ar fi mai buni pentru mine.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti sa iei linistita si ochelari de bicicleta sau ceva mai general de la Decathlon sau alte magazine sportive. Astia cu optica au adaosuri comerciale ridicole. Par example - https://www.decathlon.ro/......oz-adulti/ - dar ai destui si sub 100 RON.

| Smolbean a răspuns:

Ochelari de soare de la magazine specializate (opticris, optimag, etc) Aceia sunt polarizati, și sunt calitativi, sunt și mai scumpi, ce-i drept.
Eu am de la polaroid, I-am luat la reducere, undeva la 200 de lei și ceva am dat pe ei. Pot spune ca "la soare ma pot uita, da la tine ba" pe bune. Nu ma dor ochii, vad normal, nu e schimbata culoarea. Sunt ce trebuie