| Alexandra_9394 a întrebat:

Buna :* sambata merg la o nunta unde sunt domnisoara de onoare.rochita in partea decolteului e alba, iar in rest e un mov spre visiniu.as vrea sa ma ajutati si sa imi spuneti cum ar trebui sa ma machiez sad nu am nici o idee. ofer funda! multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Julieღ a răspuns:

Ai putea sa incerci smoky eyes cu negru-mov daca rochia e simpla. in schimb daca rochia e mai sofisticata atunci mergi pe culoare calda (gen culoarea piersicii ca si fard) tus negru. si mult mascara!=) succes si distractie sambata!

6 răspunsuri:
| bibi2011 a răspuns:

Depinde si de culoarea ochilor tai big grin daca ai ochii deschisi folosete culori naturale de genul piersica, roz pal, si contureaza cu un tus sau un creion... daca ai ochii caprui poti folosi un maro sau o nuanta de visiniu sau mov. big grin

| corina_1184 a răspuns:

Machiajul trebuie sa se potriveasca cu ochii nu cu imbracamintea. Nu trebuie sa te machezi dupa cum te imbraci, dar pentru ca o sa fie petrecerea seara, foloseste negru mai mult, nu far ci tus si un rimel intens negruwinking

| Alleza a răspuns:

Naturalhee hee

| kira_9439 a răspuns:

Poi ai putea folosi si alb si mov in machiaj...foloseste alb in partea dinspre nas si mov la coada ochiului. Dar ai grija sa nu fie foarte strident...rimel oricum foloseai probabil, poate incerci si un creion de ochi mov sau negru. Eu zic ca ar veni super!

| madalinakaratista a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti dai pe pleoapa cu alb si sa iti faci o codita cu mov

| Oanaaaa_7768 a răspuns:

La rochita ta merge negru cu mov. sau negru cu alb. incearca acest machiaj. sper ca iti place :D
http://www.google.ro/......tp?/imgres