| EvaTramell a întrebat:

Sambata sunt domnisoara de onoare la nunta unchiului meu.Voi purta o rochita alba cu trena...Dar nu stiu ce machiaj sa-mi fac eu? Ceva pasi?
Va rog ajutati-ma..multumesc :*

8 răspunsuri:
| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Orice machiaj se potriveste daca ai o tinuta alba eleganta. Eu iti recomand sa te uiti la tutoriale, asa intelegi si cum si ce trebuie sa faci, eu de obicei ma machiez asa : http://www.youtube.com/watch?v=fq61rFEj3qQ
Dar te poti uita si la alte tutoriale MakeUp!
Sper ca te-am ajutat si distractie placuta la nunta unchiului tau! :-h

Funda please? :o3

| Marzipany a răspuns:

Un sfat... daca mai mergi la o nunta sa nu mai porti niciodata alb.Doar mireasa poarta alb

| AndruşcăăăăBăăăăă a răspuns:

Bunăăă! Oaaauuu! Doamne ce comentarii. Mergi la o nuntă şi nu tu trebuie să atragi atenţia. Deci trebuie să fii acceptabilă, poţi folosi fond de ten, pudră sau blush, rimel, puţin machiar o nuanţă mai deschisă sau asortată cu ţinuta ta, un ruj şi un lipgloss ( strugurel )! O seară plăcutăă! Fundăă? puppy dog eyes

| iopaula a răspuns:

Din punctul meu de vedere cel mai mult te.ar avantaja un machiaj colorat... sa contina culori cat mai vii :*