| purple_7366 a întrebat:

Se poate amesteca pudra acryl de unghii cu lacul de unghii in loc de solutia de acryl lichid? Am cumparat si solutie dar pur si simplu cand bag pensula in solutie si apoi iau pudra nu se face gel. e o chestie sfarmicioasa care nu se prinde de unghie. Am incercat in toate cantitatiile. Este normal ca solutie sa aiba un miros foarte puternic? gen otet...Ma gandeam daca nu pot sa iau cu pensula lac de unghii si apoi pudra si sa obtin acelasi efect de gel.probabil se va usca mai greu. E prima data cand folosesc asa ceva si chiar am nevoie de ajutor.Multumesc.

1 răspuns:
| TINKERBELL_6848 a răspuns:

Poftim!? cum sa faci asa ceva.clar nu merge.eu lucrez cu acryl si de asa ceva chiar nu am auzit si chiar nu te sfatuiesc sa faci combinatia aceea care oricum nu v-a functiona.nu e normal.probabil ca ti-ai cumparat materialele din comert.de aceea se fac asa pentru ca nu sunt profesionale.nu le mai folosi ca s-ar putea sa-ti distrugi unghia de tot. poate chiar sa-ti cada unghia de la toate acele materiale.da, solutia are un miros puternic dar nu de otet. sper ca ti-am fost de ajutor.