| Mario1994 a întrebat:

Ce e de făcut ca fata să fie mai frumoasă, mai sexy?

64 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie ea insasi. Sa nu se ia dupa moda sau dupa amici. Cand te placi pe tine atunci te vor placea si altii. In naturalete sta frumusetea.

| denisTiky a răspuns:

Fiecare barbat are obsesiile lui, fetish-uri, etc. Daca il cunosti pe un anumit baiat si stii ce ii place si vrei sa-l cuceresti fa in asa fel incat acea parte a corpului sa iasa cel mai mult in evidenta ca el sa fie atras.

Din pacate in ziua de azi tot mare este numarul barbatilor care apreciaza la o femeie mai mult formele decat mentalitatea, comportamentul si frumusetea ei proprie si nu mai cauta nimeni ceva serios. Toti se uita la femeie ca la un obiect cu care se lauda si pe care in final il vor arunca ca pe un gunoi. Nimeni nu mai stie sa pretuiasca cu adevarat si sa iubeasca cu adevarat.

| morfeo a răspuns:

Sa umble in fusta fara chiloti.

| morfeo a răspuns:

Mai degraba de creier.

| Swae a răspuns:

Cam exagerezi cu intrebarile astea. Dar din punctul meu de vedere, cred ca ti-ar sta dragut vopsita roscat(portocaliu, nu rosul ala strident) daca nu vrei sa te vopsesti, poarta haine rosii si negre, emana senzualitate, mister si atrag atentia. Cauta si tu pe google un "how to'' sau ceva de genul.

| SoareDaniel a răspuns:

Sa isi puna botox si silicoane +acid-hialuronic merita investita asa-l vei gasi pe printul ala calare pe un cal batran laughing)

| Marbea a răspuns:

Dar de ce vrei tu asta? Frumos e sa fii naturala la fizic si cat mai inteligenta. Daca te concentrezi doar pe sexualitate nu prea te vad bine.

| Mario1994 explică (pentru Marbea):

Voi fi o pițipoancă, cel mai bine. Chiar dacă sunt frumoasă, pot fi ceva mai mult.

| Marbea a răspuns (pentru Mario1994):

Orice ti-ai face niciodata nu vei fi multumita. Esti foarte tanara si ce ganduri ai! Daca asta iti doresti nu te putem noi opri.

| Mario1994 explică (pentru Marbea):

Altele de ce s-au schimbat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Cine te-a mintit ca esti frumoasa

| Marbea a răspuns (pentru Mario1994):

De proaste si lipsa de ocupatie si dorinta de bani nemunciti. Muncesc de fapt si ele dar nu cu creierul cu alt organ.

| Heavenonearth a răspuns:

O sedinta foto laughing

| BogdanM275 a răspuns:

De ce ești atât de disperată ca să devii "frumoasa"? ești foarte frumoasă așa cum ești,până la urmă contează persoană și felul ei de a fi (educație,comportament,etc) poți să fi sexy și atrăgătoare dacă ai apucături de pițipoanca și de mașină de tocat banii atunci e degeaba,majoritatea bărbați de rând care vor ceva serios te vor evita și te vor considera o femeie "ușoară" restul vor încerca doar să se folosească de tine sexual,după care cel mai probabil te vor lăsa baltă,chiar îți dorești asta?

Îți înțeleg frustrările pe care le ai, dar credemă la un moment dat vei găsi și tu o persoană care să te accepte și cel mai important să te iubească așa cum ești.

Operațile estetice, silicoanele, etc nu îți vor aduce fericirea doar te vor face să te amăgești singură și în final s-ar putea să ajungi mai nefericită decât ai fost la început, dar faci cum vrei este alegerea și decizia ta.

| Mario1994 explică (pentru BogdanM275):

Te salut. Pentru că sunt îndrăgostită de el de proastă ce sunt. Credeam că am o speranță cu el. Cred ca m-am îmbolnăvit psihic. Sunt depresiva de ieri. Aseară am plâns aiurea în tăcere. Poate ai dreptate în ce spui

| BogdanM275 a răspuns (pentru Mario1994):

Cu toți am trecut prin refuzuri sau despărțiri, dar cel mai important e să nu te dai bătută trebuie să fi tare și să treci peste., și cel mai important încearcă să nu îți faci foarte multe speranțe sau planuri, până ce el nu îți dă de înțeles că are gânduri/intenți serioase cu tine, nu are absolut nici un rost și sens să plângi după un băiat care nu te merită si care nu vede ce persoană de treabă ești.

| lorix a răspuns:

In ciuda a ceea ce ar putea spune unii, frumusetea chiar conteaza.
Daca te ajuta in viata? Asta tine de tine, trebuie sa ai si ceva in cap pe langa looks. De aici si appearance isn't everything.
Sa stii cum sa intretii o conversatie, sa faci omul de langa tine sa se simta placut in compania ta astfel incat sa vrea mai mult ajuta la atractie.
Ca sa fii frumoasa e simplu, trebuie sa te nasti cu gene bune mostenite de la familie, in special parinti. Iar ca sa o intretii inseamna mai multe, combinate.
Alimentatie sanatoasa, miscare zilnica, conditie fizica, igiena corespunzatoare, rutina de ingrijire corporala&faciala adecvate tie etc.
Sexy in schimb tine de comportament si atitudine. Cuprinde o gama larga de caracteritici si din ce am observat pentru majoritatea oamenilor cuvantul asta este la fel de subiectiv si relativ precum si "frumos/frumoasa", nu e nimic batut in cuie.
Un singur lucru e sigur cand vine vorba de sex appeal, si anume: conteaza intr-o proportie foarte mare increderea de sine.
If you feel like you're worth it, then others will start to feel the same.

| Madalin0404 a răspuns:

Nimic nu prea comteaza asta pentru uni, conteaza cum gandesti si sufletul

| Sabs28 a răspuns:

Interesanta intrebare. In mare trebuie sa faci urmatoarele : 1. Sa ai grija sa nu te ingrasi - tine dulciurile si fainoasele sub control 2. Parul curat - in cap. Pe corp epilata cat de des poti 3. Unghii ingrijite, nu gheare cu gel, nici roase 4. Sa lucrezi la cultura generala, sa aiba omul ce vorbi cu tine 5. Trebuie sa inveti sa nu sacai barbatii - fara insistente, mutrite, botic, suparari aiurea, sugestii necerute. Iti recomand cu caldura sa iti cumperi cartea "Barbatii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus ". Ca un sfat personal, la barbati asteapta-te de la ce e mai rau, dar poarta-te cu ei ca si cum te-ai astepta la cel mai bun tratament din partea lor. Domnilor, sunt luata nu insistati la mine laughing

| Welterweight a răspuns:

Să nu fie grasă

| Salamandra44 a răspuns:

Să aibă sâni, fund, pâr lung, machiată, să miroase frumos când treci pe lângă ea.şi cel mai important să se comporte ca o adevârată fată

| Marbea a răspuns (pentru Salamandra44):

Si cum se comporta o fata adevarata?

| XxMatei99xX a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi la infatisare fizic, cred ca unii n-au auzit vorba Infatisarea nu conteaza, accepta-te pe tine insati, doar nu-i lasa pe altii sa te faca altfel, tu esti tu.