| Bazuka776 a întrebat:

Care este diferenta dintre o femeie frumoasa si una sexy?

34 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

O femeie FRUMOASA cumva le indeplineste pe toate, atat din punct de vedere moral, cat si din punct de vedere estetic, cat timp o femeie SEXY vizeaza o femeie care sta bine la capitolul estetica.
O femeie FRUMOASA are trasaturi fine, atitudine, inteligenta, sarm, corp armonios. O femeie SEXY arata bine.

| Adry05 a răspuns:

Pe aia sexy de obicei vrei doar s-o...
La aia frumoasa iti face placere sa te uiti si foarte posibil sa nu-ti stea gandul numai la... cand o vezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Ce regula mai e si asta?
Si daca e frumoasa / si sexy, cu un caracter naspa? Tot doar s-o... rãmâne.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, logic, da omu vorbea doar de aspect, n-a zis nimic de inteligenta/personalitate.

| RAY a răspuns:

O femeie frumoasa slujeste lui dumnezeu in manastire iar cea sexy la bordel

| corbulalbrosu a răspuns:

Femeia frumoasa poate fi si sexy. Pe cand viceversa sa nu fie mereu valabila. big grin

| Andreeush a răspuns:

Diferența dintre cele două e că o femeie sexy se îmbracă provocator, se aranjează mai mult, machiaj mai strident.

| Plato a răspuns:

Frumoasa esti la fata, sexy esti la corp.
De chip sexy n-am auzit.
Se poate sa fii frumoasa si fara sa fii sexy, si invers.

| Plato a răspuns:

Nevermore asculta 5gang si voteaza psd, e surprinzator ca are voie sa foloseasca termenul "prost". laughing

| Emma30555 a răspuns:

Frumusetea poate fii si inocenta, naturala, o femeie sexy are si o atitudine diferita, se imbraca modern, are anumite trasaturi care ies in evidenta

| Raven a răspuns:

SÉXY adj. invar. (Despre oameni) Cu sex-appeal
SÉX-APPEAL s. n. Farmec, senzualitate a unei femei care provoacă dorință
Nu spune nicăieri că e vorba de îmbrăcăminte provocatoare ori machiaj strident, cum cred unii, sex-appeal-ul poate veni fie din aspectul fizic, fie din atitudine. Poți fi considerată sexy și fără a fi frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plato n-ar zice niciodată ca o femeie e "sexy".Se apropie prea mult de sex...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau de promiscuitate, majoritatea oamenilor sunt

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

:))
Intr-adevar, dar nici "frumoasa" nu obișnuiesc. Termenii mei stârnesc ori "awww" ori "bleahh". :))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Raza de soare?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Serafică, celestă, zeiță, divinitate, impecabilă, perfectiune.
Ce-ai zice sa le auzi zilnic? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Perfecta nu m-ar deranja asa de tare...As ceda nervos cel mai probabil.
I le spui zilnic?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Inclini spre "awww" sau spre "bleahh"?

Desigur ca da, "zeiță" nici macar nu mai e compliment, e formulă de adresare, mi-a intrat in limbaj si m-am obisnuit sa tot zic.
Mie-mi place "impecabilă".

Imi pot imagina reactia ta. :))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Înclin spre "scapa-ma doamne de aici".
Îmi imaginez."Zeito, vezi ca a făcut pisica pe covor, ștergi tu?" Si ea cum îți zice? Îngerul meu?
De curiozitate, când îi zici "impecabila"?
Reacția mea ar fi un ras isteric, probabil.Nu pot concepe asa ceva laughing

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asa ceva, cum ai zis cu pisica. laughing
Nu mai pot sa dau nimic din casa, imi pare rau.
Preferi "fă"?

Imi imaginez ce bine ne-am intelege, mirifico. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Lasă,e de ajuns cât mi-ai zis laughing
Nu, dar nici "zeito" spus din 2 in 2 minute.Am un nume, poate sa-l folosească pe ăla.Sau "pisi" laughing
Eu as avea impresia ca-ți bati joc de mine dacă mi-ai spune asa."impecabila"...asta ar fi ironie pura.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt artist, nu ma multumesc cu "pisi". happy
Pe nume iti zice si poștașul, meh.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"Pisicuto" in loc de "pisi". Kitten. Poftim, arta.
Da, dar poștașul nu-ți pronunța numele cu adorație in timp ce face sex cu tine laughing De fapt, o poate face si el, dar înțelegi tu ce am vrut sa zic.
Prefer numele meu decât alinturile astea siropoase.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Mi-e rău, săraca fată, știam eu că ești un cocalar rolling on the floor)).

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

E si asta un mod de a spune: "sunt geloasa". laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

N-am fost geloasă în viața mea sad.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Și ea cum îți zice? laughing Crepusculul meu? Curcubeul meu de pe insula Mako? Zânicul inimii mele?

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

M-a intrebat si hecate, dar asta e confidential. E mai bine asa, sa-ti folosesti imaginatia, sa vezi ce cuvinte am mai fi putut gasi. laughing
De ce-mi suna cunoscut "insula Mako"? Era in serialul ala cu sirene parca?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Da, h2o.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Pff, era frum in 2006.
Imi placea de Emma.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Mie de Ricky love struck. Vezi că sunt toate episoadele pe Youtube în calitate bună big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât de proastă e aia care stă cu Plato...și îmi dau seama doar după relatarea de aici rolling on the floor

| mihaicelsfant a răspuns:

Are o fata asa frumoasa de nu te mai intereseaza corpul
are un corp asa frumos ca nu te mai intereseaza cum arata la fata
credlaughing daca e frumoasa la fata e si sexy..parerea mea

| Anca32 a răspuns:

Greșeală unora este ca zic femeia frumoasa e cea cu fata frumoasa. Greșit femeie "frumoasa" trebuie sa fie în toata înfățișarea nu doar fata. O femeie poate fi sexy și prin atitudine și gesturi nu trebuie sa fie neapărat îmbrăcată sexy.