| CarinaElena a întrebat:

Cum pot scoate violetul de gențiană din cap? Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din cap? :O
Greu.

| CarinaElena explică (pentru Bula):

Ai trecut prin asta?laughing

| CuriousStuff a răspuns:

Cu albastru de metil laughing

Glumesc, nu stiu, spala-te bine... In microbilogie se coloreaza lame pentru examinare microscopica cu violet de gentiana si rezista lamele zeci de ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te speli bine.
Si ca sa se ia mai repede, incearca ce zice asta, dar varianta cu balsam, nu cu uleiuri :
https://www.youtube.com/watch?v=oDdXBpGdfFU

| moshulica a răspuns:

Ce bine era daca iti puneai intrebarea asta inainte de a-ti vacsui parul! Poate inveti ceva din intamplarea asta si nu-ti mai folosesti capul doar ca podoaba.