| amoremioX a întrebat:

De vreo saptamana am fost la salon pentru un decapaj usor(tin sa mentionez ca eram bruneta cu parul lung), si nu stiu ce solutie mi-a pus in par ca mi-a ars parul(mi-a lasat-o in par 5 minute,ca am simtit ca era fierbite efectiv parul si mi-am spalat imediat parul),dar mi-a ramas in mana parulcrying((. Acum sunt tunsa scurt un bob foarte scurt, mi-am pierdut parul in proportie de 80 la suta...Mi-am luat de la farmacie ulei de ricin, vitamina a si de o saptamana mi-am aplicat masca pe par aproape in fiecare seara.Va rog sa-mi dati sfaturi ce as putea sa fac ca sa accelerez cresterea, si cam cati centimetri creste pe luna daca imi fac tratamentul mai sus mentionat.Multumesc mult.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca si samponul,, favisan,, pe langa ce mai folosesti acum si ai rabdare ca iti va creste parul dar nu peste noapte

| Dianatips a răspuns:

În primul rând vreau să îţi spun că îmi pare nespus de rău pentru cele întâmplate, îmi pot imagina prin ce şoc ai trecut când ai rămas cu părul în mână...
Nu sunt expertă şi nici nu lucrez in domeniu dar mai ştiu una alta despre subiectul decapăre-decolorare, nu de alta dar am fost 3 ani roşcată şi m-am luptat mult să revin la culoarea naturală laughing Ca să scoţi brunetul dintr-un păr lung dacă se alege decolorarea nu trebuie să fie una puternică şi mai ales chestia asta se face cam în 2 ture în sensul că după prima decolorare ar trebui să stai vreo 3 zile după care se repetă o a doua decolorare-decapaj, în funcţie de situaţie, plus tratamentele de rigoare şi tunderea vârfurilor arse. Tot ce pot să îţi spun e că acea stilistă-coafeză, sau ce pretinde că e şi-a bătut joc de părul tău şi cred că ai putea apela la OPC în cazul de faţă. Coafeza trebuia să îţi explice de la bun început la ce riscuri îţi expui părul şi mai presus de asta ea trebuia să ştie ce tratament şi ce tip de decolorare să aplice părului tău. Acum tot ce pot să îţi spun e că părul poate creşte maxim 2 cm pe lună, în cel mai fericit caz happy

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional