| miyaS a întrebat:

Doresc sa imi cumpar o placă de par Remington, am gasit una cu 34 W (putere) si una cu 65 W putere. Doresc sa stiu la ce este folositoarea puterea aceasta (W)? Este bine sa fie cât mai mare puterea (adica 65W) sau cât mai mică? (adica 35W)

Multumesc, stiu ca o funda nu va fi destul ca sa multumesc raspunsurilor voastre, insa este tot ceea ce pot face, multumesc din nou.

Răspuns Câştigător
| Miyha a răspuns:

Puterea aceea se numeste WATT si cu cat este mai mare cu atat placa intinde mai bine dar in acelasi timp si arde parul mai repede!

1 răspuns:
| Nutemaiholba a răspuns:

Cu cat watt'ii sunt mai mari cu atat parul tau se arde mai repede mai ales varfurile. In acelasi timp e o placa performanta deci intinde parul mai repede si mai bine.