| anonim_4396 a întrebat:

Sunt elev in clasa a-12-a si am o problema! Invat foarte mult si sunt stresat si de un timp am observat ca imi cade parul si gen cade mult! Si sincer sun putin speriat ca nu as vrea sa chelesc de la varsta asta.
Ce as putea face?
Nu vreau sa ajung chel la bac rolling on the floor)

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

laughing Rade-te in cap
Vorba aia, ce nu ai, nu poti pierde.

In alta ordine de idee, mai bine du-te la un medic si fa-ti niste analize de sange, posibil sa ai ceva chestii lipsa si de acolo problema.
Bine, mai e posibil sa mostenesti chelia si aia sa fie bafta ta laughing

| Katie1356 a răspuns:

Ar fi cel mai ok sa mergi la un medic si sa faci un control, am avut si eu un coleg cu problema asta si din ce stiu era din cauza stresului.

| aimullah123 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii daca ramai chiel. Sunt foarte multi oameni care adora se tunda asa.
Ba mai mult decat atat, de la stres nu iti cade tot parul din cap, alea sunt boli cel mai probabil sau probleme de piele.
Daca vrei sa fii sigur poti merge la medici ca sa aflii care este cauza caderii parului in cazul tau