| madddie a întrebat:

Stie careva un tratament bun pentru cresterea parului? Naturist sau din farmacie, dar sa functioneze. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Pentru inceput Tunde-l periodic
Varfurile despicate sunt pe cat de inestetice, pe atat de daunatoare parului tau. Tunsul periodic al parului si indepartarea varfurilor degradate duc la revigorarea acestuia. Daca vei taia cate 3 – 4 centimetri o data la doua luni, vei vedea ca se va regenera si va creste mult mai repede.

Maseaza-ti pielea capului
Intensificarea circulatiei sangelui la nivelul scalpului stimuleaza cresterea parului. Poti face acest lucru foarte simplu: maseaza cu varful degetelor pielea capului cu miscari circulare timp de 2 – 3 minute pe zi. De asemenea, este recomandat sa-ti masezi scalpul atunci cand te samponezi, pentru ca degetele vor aluneca mai repede, iar miscarile vor fi mai energice.

O alta varianta ar fi aceste fiole:
http://tratamentpentrucrestereaparului.com/
Iar naturiste sunt: Tratament simplu cu ulei de ricin, Fiertura de brusture, Masaj cu ulei de masline.
Detalii:http://healthy.kudika.ro/......rului.html

http://www.garbo.ro/......rului.html
Bafta!

5 răspunsuri:
| ElDictator a răspuns:

Parul creste maxim 1-1, 5 cm pe luna. Ai putea sa incerci un complex de vitamine si minerale (cauta la farmacie) pentru a fi mai rezistent si mai sanatos, dar ''viteza'' de crestere nu o poti schimba (din pacate)

| RoxanaMariaBercin a răspuns:

As stii cateva tratamente, sunt niste tratamente naturale pentru spalarea parului si de aceea se spune ca daca parul este curat si sanatos poate creste mult mai repede. Uite ceva care te poate ajuta: de ce ai nevoie-ulei de ricin sau de masline si daca le ai pe amandoua le poti pune, ceai de musetel insa astepti sa se raceasca sa fie la temperatura camerei si cu acestea te poti clati insa fara sa ti mai dai cu apa dupa aceea :la al doilea tratament ai nevoie de -cacao, iaurt si ulei de masline pentru ca acesta este folosit pentru curatarea parului le amesteci si iti dai inainte sa faci baie(cu vreo 3 ore inainte)punandu-ti in cap o masca ceva, la al treilea tratament ai nevoie de - o jumatate de portocala stoarsa, ceai de musetel(la temperatura camerei), ulei de ricin sau de masline, apoi aceste ingrediente le amesteci si punand jumatatea stoarsa de portocala o toci foarte bine si le pui in combinatie cu celelalte.Te pup si sper sa iti foloseasca

| AlexandraNST a răspuns:

Iti poti cumpara de la farmaciile plafar sampon pentru crestere favisan, e in jur de 12, 13 lei. happy

| lilikpisikmik a răspuns:

Incearca un tratament cu ulei de ricin, ulei de mazline si galbenus de ou: 3 linguri de ulei de mazline+ 1 galbenus de ou+ 1 lingura de ulei de ricin; le incalzesti putin, dar nu prea tare pentru ca risti ca galbenusul sa se fiarba: il aplici la radacina parului si masez usor vreo 10 minute; Il lasi sa actioneze 1 ora apoi te speli de mai mukte ori cu samponul obisnuit, fara balsam. Faci acest lucru o data sau de doua ori pe saptamana. eu am incercat si s.au vazut rezultatele: parul mi.a crescut mult mai repade, straluceste mai tare si mi s-a indesit.
SUCCES! fnda?