| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy
Stie cineva cati metri de material sunt necesari pentru un sari?
Si daca imi puteti oferi mai multe detalii despre acestea. Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Aceasta piesa vestimentara difera de la o zona a Indiei la alta, atat din punct de vedere al dimensiunii, cat si din punct de vedere al motivelor. Sari-ul este creat dintr-o bucata de panza / matase / bumbac / georgette de 4 pana la 8 metri lungime si 1 metru si jumatate latime.
Amanunte gasesti aici http://www.femeiastie.ro/beauty-style/fashion/sari-ul-indian

1 răspuns: