| Privestecerul a întrebat:

Buna!

Stie cineva vreun salon in Bucuresti unde se fac tatuaje cu hena?

2 răspunsuri:
| DoraLol a răspuns:

Tatuajele cu henna, semipermanente, sunt la mare căutare vara, mai ales în staţiunile litoralului. Reprezentanţii Ministerului Sănătăţii (MS) averti­zează că persoanele care se tatuează cu "henna neagră" pot suferi aler­gii grave, din cauza coloranţilor adăugaţi plantei. Mai mult, în unele cazuri, reacţiile adverse pot necesita intervenţie medicală de urgenţă sau chiar spitalizare.

"Aceste tatuaje sunt des întâlnite în staţiunile de pe litoral. În marile oraşe, mai ales în centrele mari de tatuaj, nu vom găsi oferte de tatuaje semipermanente, deoarece sunt periculoase pentru sănătatea clientului. Nu planta în sine provoacă reacţii adverse, precum iritaţii sau chiar alergii, ci substanţele chimice folosite pentru obţinerea soluţiei care este aplicată pe piele", a explicat pentru Gândul Costy, proprietarul unui salon de tatuaje din Bucureşti.

| DoraLol a răspuns:

Salon Tatuaje Bucuresti Roxy Tattoo, din 2007 membru marcant la Uniunii tatuatorilor Romani, este cel mai vechi salon de tatuaje Bucuresti.

Vreti experienta siguranta si calitate, veniti la noi. Daca nu, va puteti duce la tatuatori obscuri prin blocuri, dar noua ne va imposibil sa reparam ce au facut acestia sau ce boli au imprastiat acestia.

Site-ul nostru www.roxy-tattoo.com si blog tatuaje http://www.roxy-tattoo.com/blog/, este cel MAI MARE SITE de tatuaje din Romania.

Daca vreti sa cititi despre tatuaje, veti gasi absolut tot ce va trebuie, lucuri precum alegerea pe tipuri modele tatuaje, tatuaj semipermanent, tehnica executiei tatuajelor, calitatile unui artist tatuator, tehnica de sterilizare, portretul in arta tatuaje, tatuaje japoneze, modele de tatuaje fete, modele tatuaje baieti, tatuaje religioase, tatuaje old school, tatuaje tribal, tatuaje scrisuri, si absolut tot ceea ce va intereseaza.