| MaraMarutza a întrebat:

Stiti ce ar trebui sa fac sa imi creasca parul cat mai lung si cat mai repede? As prefera ceva care sa nu contina chimicale.As vrea sa creasca in lungime nu in volum pentru ca volum am foarte mult.Eu am parul ondulat si foarte des si nu vreau sa il mai indrept cu placa pentru ca il vreau cat mai sanatos din acest motiv as prefera moduri cat mai naturale de a-l face sa creasca cat mai repede

11 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Ulei de ricin. Sa stii ca nu contine chimicale, e 100% natural.

| mona a răspuns:

Uleiul de rin te va ajuta sa ai un par asa cum iti doresti

| BiuL a răspuns:

Tunde-i varfurile periodic (2-4 luni), eu daca-l tai azi peste o luna e la fel de lung, varfurile tocite dau impresia ca parul nu creste si fa-ti masaj de fiecare data cand te speli pe cap, cateva minute. Cica ajuta si uleiul de ricin.

| KiSsRoSsE a răspuns:

Uite-te aici:
http://www.youtube.com/watch?v=FxmZntIuQ_o
este un tratament natural ca sa iti creasca parul 2-4 inchi intr-o saptamana. La inceput nu am crezut ca poate fi posibil dar pe urma l-am incercat si chiar am fost socata.Mi-a crescut parul 3 inchi (7 cm). Desi acum este putin vizibil deoarece si eu am parul ondulat, foarte des si voluminos dar m-am facut cu placa si chiar era mult mai lung. Daca vrei mai multe informatii sau daca nu intelegi ceva de acolo intreaba-ma. Sper ca te-am ajutat. Pupici :-*

| KiSsRoSsE a răspuns (pentru KiSsRoSsE):

Scuze. l-am trimis din greseala de 2 ori

| KiSsRoSsE a răspuns:

Uita-te aici:
http://youtu.be/FxmZntIuQ_o
Este un tratament natural ca sa iti creasca parul intre 2-4 inchi intr-o saptamana.Stiu suna incredibil, si eu am fost foarte sceptica la inceput, dar apoi l-am incercat si chiar a functionat.Am ramas socata.Mi-a crescut parul 3 inchi (7 cm). Daca ai nelamuriri sau vrei mai multe informatii intreaba-ma! Sper ca te-am ajutat. Pupici :-*

| viotedy a răspuns:

Faci ca un ceai din urzica, frunza de nuc si mesteacan si te speli cu el.

| alexanonimu a răspuns:

Pune ulei de ricin la radacina parului.Cauta pe google despre uleiul de ricin si ai sa te convingi

| BadPokerFace a răspuns:

Eu stiam ceva despre faptul ca daca il tii mereu in coada?

| miraflo a răspuns:

Ulei de ricin

| AndreeaM18 a răspuns:

Bună! Eu folosesc ulei de ricin de vreo 2 luni şi ceva rezultate parcă sunt. Îl folosesc de două ori pe săptămână, cu 30 de min înainte de duş, şi îl aplic la rădăcina părului.Îl poţi lua de la farmacie.