| YLLL a întrebat:

Stiti ceva produse care ajuta la cresterea mai rapida a parului? Inafara de uleiul de ricin, care am auzit ca este foarte bun si mi-am si facut de vreo 3 ori masca cu el, dar asta in vacanta, acum ca e scoala nu am timp sa ma spal dimineata pe cap, bla bla.(cand imi faceam masca o lasam toata noaptea pe cap). As dori sa imi creasca mai repede deoarece eu am o problema cu parul, e o poveste mai lunga, ultima oara cand m-am vopsit am avut ceva probleme cu culoarea si deja de un an nu m-am mai vopsit, deoarece vreau sa imi las sa imi creasca tot parul natural.Stiu ca o sa dureze ceva dar ma bucur ca deja a crescut destul de mult.

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Există n produse pentru creşterea părului. Găseşti la farmacie, oriunde, dar nu sunt chiar atât de bune. Sper că n-ai impresia că dacă ai folosit de 3 ori uleiul de ricin îţi creşte deja părul. Şi nu trebuie să-l ţii neapărat toată noaptea.
Uite ce mască să-ţi faci: 2 linguri ulei ricin + 1 lingură ulei de măsline + 2 ouă crude. Amesteci bine şi te dai pe păr, insişti pe scalp. Fă asta o dată pe săptămână sau de două ori, şi ţii vreo 2 ore. Presupun că înveţi dimineaţa. Ai timp seara să-ţi faci masca şi să te speli. În 3-4 luni se vede diferenţa. Părul o să-ţi crească mult mai repede şi sănătos, dar ai răbdare. A da, fără placă şi uscător, fără fixativ sau alte produse.