| misterious92 a întrebat:

Buna,stiti cumva ceva bun impotriva caderii parului?,o masca de par naturista sau un sampon, ceva.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un șampon vitaminizant, o mască pe bază de ulei de ricin, vitamina A (fiolă), gălbenuș de ou.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| DianaIstratii a răspuns:

Mai demult si eu aveam probleme cu caderea parului, dar acum nu mai am...Eu mi-am facut o pasta din 2 linguri de masline, un galbenus de ou, picaturi de lamaie. Aplicam aceasta pasta pe par. o acopeream si-o lasam 45 de minute, dupa care ma samponam.Am auzit de la cateva prietene ca ele folosesc alte tratamente.Intr-un bol amesteca:

o lingura de ulei de ricin,
un galbenus de ou,
o lingura de miere de albine,
o lingura de usturoi pisat si stors

Pentru a obtine o masca mai omogena amesteca toate ingredientele cu putin sampon. Aceasta solutie se aplica pe un par bine spalat si se tine pe cap timp de o jumatate de ora, parul fiind acoperit cu un prosop. Dupa ce timpul s-a scurs, spala parul cu sampon si clateste bine. Tratamentul il repeta o data pe saptamana. Succes!

| AnnielaIoana a răspuns:

Incearca Alpecin sampon are ca efect cresterea parului, intareste firul de par si previne caderea.Eu l-am folosit in urma cu 3 ani si am fost multumita.Am renuntat la el din cauza pretului care mi se parea cam mare.Dar daca banii nu sunt o problema il poti incerca si tu.Iti trimit un link pentru a afla mai multe detalii http://www.farmablu.ro/farmacie/alpecin-sampon-cofeina-c1

| Alcy a răspuns:

Buna,
M-am confruntat si eu cu caderea parului si inca mai am perioade cd imi pica mult de la stres. Am adunat toate informatiile utile pe care le-am incercat in articolul asta:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/
Numai bine!
PS: mastile si numele samponului sunt in articol

| evakara a răspuns:

Buna Madalina.
Uite o masca de par ce te ajuta sa-ti revigorezi firul de par.
http://www.bio-boutique.ro/......ml/158.htm
Foloseste pentru spalarea parului samponul:
http://www.bio-boutique.ro/sampon-tonifiant-200-ml/33.htm
Incearca sa eviti produse cosmetice ce au SLS-uri si parabeni asa cum ti-a mai recomandat cineva...

| rlzdarkone a răspuns:

Daca esti fata poti sa manaci nuca asa a facut prietena mea si nu i-a mai cazut