| PeeWee96 a întrebat:

Ce șampon împotriva căderii părului recomandați?

11 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Încearcă Mezohair pentru căderea parului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Frecție cu petrol și apă sfințită.

| Drimmero a răspuns:

Nu exista sampon minune impotriva caderii parului sau pastile cum recomanda lumea, alea sunt bombe hormonale si te pot deregla de nu mai stii de tine, singurul lucru care chiar functioneaza si e atestat si recunoscut in toata lumea e Minoxidil 5% pentru barbati doar ca trebuie sa te dai mereu din momentul in care observi zone rare pe scalp, parul va creste si daca incetezi sa te dai cu el va pica si mai mult. Daca mostenesti genetic calvitia s-ar putea sa aiba 0 efecte si minoxidilul, din pacate alopecia androgenetica nu poate fi prevenita cu nimic, e un curs natural controlat hormonal pe linie genetica. Intrebarea mea pentru tine e acum: depinde ce fel de cadere ai, intre 50-100 e normal sa iti pice pe zi fara sa fii in pericol ca chelesti, daca mostenesti de la tata/bunici/strabunici sau mai stiu pe cine nu prea ai ce sa mai faci, daca deja iti pica smocuri si observi zone rare pe scalp atunci calvitia deja s-a instalat.

| Lukasssz a răspuns:

Mai bine folosesti sapun de casa!

| SanduDediu74 a răspuns:

Buna ziua, ti-as recomanda cu mare drag Charmy9, il folosesc de aproape 14 ani si nicun fir de par cazut.Este foarte bun si de calitate sau daca vreti ceva mai puternic ti-as recomanda sondel-solders.O zi buna iti doresc si multumesc pentru accept.

| Loredanachirița6 a răspuns:

Nu sampon.
Iti recomend Forcapil! Pastilute! Le gasesti la farmacia Tei! Este o cura de cateva saptamani. De asemenea, impreuna cu fiole Crestina.