| Lavinici0 a întrebat:

Bunabatting eyelashes stiti vreo crema sau ceva pentru semnele lasate de acnee?straight face nu pentru gaurelebig grin ci pentru pete mai exact happy multumesc anticipatbatting eyelashes

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste regulat o crema de galbenele sau o crema hidratanta cu argila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu exista o crema minune!
Se poate prin :
TRATAMENT CU LASER
Dacă semnele lăsate de acnee sunt adânci şi chiar au devenit pentru tine un complex, poţi încerca un tratament cu laser care diminuează considerabil cicatricile şi ajută la reînnoirea celulelor pielii.
SAU
Prin MICRODERMOABRAZIUNE
Este o procedură medicală care elimină primul strat al pielii. Atenţie, acest tratament se face numai cu ajutorul unui dermatolog de încredere! Este o procedură care te ajută să scapi de semnele lăsate de acnee, dar şi de coşuri sau riduri.
Te pup!

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Incearca o masca de argila in care pui si cateva picaturi de lamaie. Iti va estompa petele

| nothinglefttolose a răspuns:

Masca cu argila functioneaza si daca pui si putina lamaie e si mai bine.O sa-ti estompeze petele.Nu pune,totusi,prea multa lamaie pentru ca iti va usca tenul.

Dsca,insa preferi o crema,foloseste Efaclar Duo de la La Roce Possay.

Si data viitoare cand mai ai cosuri, ar fi bine sa nu le storci, ci sa le lasi sa se vindece, eventual aplicand o crema ( eu iti recomand Normaderm de la Vichy)

La mine cremele functioneaza, dar depinde de ten asa ca nu garantez ca la tine va avea efect. Cel mai bine ar fi sa mergi intr-o farmacie sau la dermatolog si ei vor sti sigur ce sa-ti dea.