| Marian9978 a întrebat:

Buna,stiti vreun tratament, mască, ceva pentru puncte negre?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nevoeid e masca pentru puncte negre, ci de o spalare manuala foarte buna, cu apa calda, sapun si malai!
Sapunesti fata foarte bine si apoi introduci degetele in malai, pui pe fata si curerti prin miscari de rotatie, de pe frunte, usor-usor cobori pe nas, obrazi, barbie.
Dupa ce ai terminat de curatat, clatesti cu apa calda si stergi f usor cu un prosop curat si pufos.
Punctele negre sunt puncte de parf, amestecate cu transpiratie, care se depun in porii deschisi ai fetei, formand acele puncte negre. Sapunul, apa calda si 1 liingura de malai, sunt tot ce ai nevoie ca sa curerti fata.