| alabamaboc a întrebat:

Sunt baiat 14 ani, 1, 74 inaltime, ochi caprui. Maine trebuie sa imi fac ochelari de vedere si nu stiu ce culoare sa le iau rama si decare adica patrati sau ovali. Vreau niste sfaturi despre culoarea lor sa arate cat mai bine, mentionez ca am fata ovala. M-am gandit la rama alba dar nu stiu ce sa spun.

Răspuns Câştigător
| ANDREIMIRON a răspuns:

Rama alba poate fi un fiasco total.Mergi pe rama dreptunghiulara ingusta de culoare inchisa ori gri, argintie, etc.

2 răspunsuri:
| ZuZy123 a răspuns:

Ai putea cam asa: http://arch8.okr.ro/......00_700.jpg
Sau daca iti sta bine asa: http://cdn1.iofferphoto.com/......-92857.jpg
Eu as alege al doilea model;)

| BlueRay a răspuns:

Si eu am fost indecis in momentul in care a trebuit sa aleg culoarea ramei si forma ochelarilor. Am optat pe culoarea gri deschis ( ceva gen metalizat ) iar forma am ales sa fie patrata, deoarece majoritatea barbatilor au forma ochelarilor patrata. Acum insa depinde de tine ce alegere faci. Asta a fost alegerea care mi-a placut si mi-a convenit cel mai bine mie, insa poate tu ai alte gusturi. Sper sa gasesti tipul de ochelari cu care sa te simti cel ma bine. Numai bine!