| deeadeea_1643 a întrebat:

Cum să mă machiez dacă port ochelari cu ramă dreptunghiulară de culoare mov transparent, ochi căprui, păr blond și față ovală? Dau fundiță.

Răspuns Câştigător
| AlyStyles a răspuns:

Te poti machia in mai multe feluri happy Eu as opta pentru un make-up fresh, simplu si tineresc. Ti-l poti realiza in cativa pasi simpli :
1.Demachiaza-te intai de toate cu lapte demachiant, si apoi foloseste o lotiune tonica.
2. Aplica fondul de ten.Este mai usor sa il intinzi cu un buretel.Nu e necesar sa folosesti pudra.
3. Aplica blush pe pometi. Un blush roz-pal este ideal happy
4. Aplica pe arcada ochiului pana la spranceana, in coltul interior al ochiului dar si putin pe pleoapa mobila un fard bej-roze.
5.Foloseste un rimel care sa ofere volum genelor.
6.Pentru buze poti folosi un lip-gloss roz sau de culoarea piersicii, si ...asta e! Ai realizat un make-up impecabil! Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| deeadeea_1643 explică (pentru AlyStyles):

M-am machiat așa și chiar îmi stă foarte bine! Mulțumesc! kiss

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

E foarte greu sa te machezi cu ochelari dar daca ii dai jos e mult mai usor.

| IFlorin97 a răspuns:

Cred ca doar rimel ajunge.

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Ti-ar sta bine oricum!