| Bubutita a întrebat:

Buna
Sunt niste plasturi din dm pentru puncte negre.

https://www.google.ro/......ps?/search

Pe ambalaj scrie ca trebuie folositi pe zona T..adica frunte,nas si barbie,insa eu as vrea sa le folosesc pe obraji.
Dar imi este frica sa nu imi smulga pielea sau ceva.
Eu stau mai intai la aburi si dupa aplic plasturii, insa eu pana acum i-am folosit doar pe zona T si mi-au placut.
Deci ce ziceti? Pot sa ii folosesc si pe obraji?
Fundaa

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt recomandati pe zona t si pe nas sau barbie pentru ca de regula acolo se formeaza punctele negre. Daca tu ai si pe obraji inseamna ca ai tenul gras.Bineinteles ca ii poti folosi si pentru obraji pentru ca nu sunt mai sensibili ca si zona t, dar ar trebui sa te gandesti sa previi punctele negre decat sa te chinui sa le scoti.Si tenul gras necesita ingrijire deosebita pe care daca o respecti nu numai ca scapi de punctele negre dar le si previi si nu o sa mai ai nevoie de plasturi niciodata.Asa ca un sfat...

| Bubutita explică (pentru Bondarel99):

Mersi.
Oricum am fost la dermatolog si nu m-a ajutat.
Nu am asa multe, insa ma deranjeaza.
mersi mult.:*:*

6 răspunsuri:
| LuLu1998 a răspuns:

Nu are ce sa strice...incearca o data si daca iti place cum a curatat incearca si a2a oarahappy

| Bubutita explică (pentru LuLu1998):

Mersi.mi-e putin frica pentru ca obrajii sunt mai sensibili si mi-e sa nu patesc vreo ceva rau, mai ales acum ca incepe scoala

| LuLu1998 a răspuns (pentru Bubutita):

Vad ca si tu ai probleme cu cosurile ca si mine...incearca lotiunea si gelul antiacnee de la cosmetic plant, eu pana acum sunt foarte multumita

| Bubutita explică (pentru LuLu1998):

Pai nu cu cosurile.sad
Cu punctele negre

| LuLu1998 a răspuns (pentru Bubutita):

Intreaba un dermatolog sau du-te la cosmetica