| Biby a întrebat:

Buna!
Tocmai am aflat ca de anul asta(trec in clasa a cincea), o sa purtam uniforma crying. Camasa alba, fusta deasupra genunchilor neagra/blugi negri/pantaloni de stofa, vesta neagra si cravata rosie.
Cu ce pot accesoriza uniforma si ce fel de panrtofi sa-mi iau?

8 răspunsuri:
| Anonime a răspuns:

Pai poti sa-ti iei niste balerini draguti, de culoare negra/alba sau o culoare care sa iasa in evidenta fata de restul uniformei.La accesorii nu te gandi oh go on, esti la scola nu la parada. Poate doar cu un dress in carouri sau ceva asemanator.Bafta la scoala!winking
Daca ti-am fost de folos, fundiitaa...big grin laughing*

| smile20000 a răspuns:

Nu stiu ca si eu am aceeasi dilema

| Laura1402 a răspuns:

Incaltaminte frumoasa,accesorizeaza-ti parul,puneti insigne, etc, gasesti tu ceva.
Eu am avut uniforma pana intr-a 4a,uns slbastra cu sortulet, mereu am visat la o uniforma cum ai tu(nu radetilaughing), inca si acum.Nu vad nimic rau in uniforma.happy

| BlackRoseMary a răspuns:

Sunt funditzele alea tineresti si poti sa le pui in par sau la buzunarul vestei, vesta o tii descheiata daca ai cravata de material. Daca e cu elastic o lasi incheiata. Daca te lasa parintii coase-i niste nasturasi funny in partea de jos. Camasile sa nu fie din acelea de clasa 1 cu guler dantelat sa fie mai liceene ca sa arate bine cund deschei vesta. In rest cum au zis si ceilalti:Insigne
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| FataOreo a răspuns:

Pai eu pun insigne muuuulte si port balerini de tot felul, cu paiete aplicatii simpli etc. iarna si toamna cizme pana deasupra genunchiului si vara sandale
Funda?

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Un lucru este sigur: nu purta bratari si inele ca diriginta ti le confisca.Cred ca coronita trebuie sa fie alba, iar incaltamintea neagra deeoarece cand ploua te murdaresti tot pe cele albe. Fundita sau vot?

| TheCyrusFever a răspuns:

Poarta tenesi, o sa iti dea un aer cool

| MESSI_4591 a răspuns:

Cine ti-a zis asa ceva e o mare minciuna la noi la scl cei de clasa a 5 nu poarta asa ceva...:p cineva incearca sa rada de tine