| tpuAdina a întrebat:

Tocmai mi.am tinut unghiile in zeama de lamaie timp de jumatate de ora fiecare mana. Ce as mai putra face pentru accelerarea unghiilor?

Răspuns Câştigător
| Mia999 a răspuns:

Ulei de struguri la fel tii fiecare mana cate 10 minute.
Bea mult lapte. Vitamina D din acesta te ajuta mult si la crestere dar le si intareste
Alimente cu vitamina A si C.
Manichiura(Igiena si ingrijirea unghiilor sunt foarte importante asa ca fa-ti manichiura cel putin o data la doua saptamani)
Si mai e o chestie mai ciudata pe care nu stiu daca o vei incerca insa la mine si-a facut oarecum efectul:
Daca vei freca un catel de usturoi pe fiecare unghie acestea vor creste mai repede. lasa usturoiul sa actioneze cel putin jumatate de ora si apoi clateste. Ca sa scapi de miros, maseaza-ti mainile cu o felie de lamaie.
Sper ca ti-am fost de folos, o seara frumoasa!

2 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Daca vrei sa-ti creasca unghiile degeaba folosesti zeama de lamaie. Aceea este pentru albire. Cel mai bun tratament este uleiul de ricin. Tot asa stai cu unghiile in el. De asemenea e bun si pentru cresterea genelor si a parului. Crede-ma face minuni! Nu crezi pana nu incerci. Asa am fost si eu.
Si mai e Revalid pastile. Asta daca vrei. E si pentru par si pentru unghii. Nu functioneaza la toata lumea dar in general sunt pareri bune despre el si mie chiar mi-a facut bine. Se ia cate o capsula de 3 ori pe zi.

| tpuAdina explică:

Multumesc @focăăăăăă o sa incerc