| Jeleuroz a întrebat:

Buna TPU am 15 ani. Am o intrebare. Eu nu prea port sutien, port mai mereu bustiera. E vrun risc ca sanii sa se lase ca nu port sutien?

Răspuns Câştigător
| ridhimagupta a răspuns:

Sanii se vor lasa cand vor creste de la greutate, dar de la bustiera nu se lasa

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Unii vor raspunde afirmativ altii vor afirma contrariul.Parerile sunt impartite. In cazul unor sani voluminosi (altfel spus tate)cu greutate mare lasarea lor este influentata de gravitatie si in consecinta sustinerea lor este posibila doar prin intermediul unui suport numit sutien.Insa nevoia/prezenta unui suport (sutien, bustiera) dispare in cazul sanilor mici si fermi, deoarece acestia vor sta in pozitia "normala" si nu vor solicita muschii din cauza greutatii lor reduse. In cazul tau totul depinde/se rezuma la dimensiunea si fermitatea lor. Bucura-te ca nu-ti creaza probleme de coloana sau de dureri si oboseala.

| SkyPilot a răspuns:

Parerile sunt impartite. Daca vei cauta pe ne vei gasi personae care cred ca sanii trebuie sustinuti, iar altele care spun ca sutienul sau bustiera fac sa slabeasca muschii si sanii se vor lasa.
Citeste acest articol, ti-ar putea fi de ajutor:
http://www.eva.ro/......36124.html

| kiri11 a răspuns:

La 15 ani cu siguranta nu se vor lasa, asta daca nu ai vreo problema serioasa care trebuie discutata cu un doctor happy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

La varsta ta, este chiar mai bine sa porti bustiera decat sutien happy

| AlexandraGenius a răspuns:

Si eu port bustiera,dar n-am nevoie de sutien, deoarece sunt prea mici sanii mei.
Asa cum a spus si corbulalbrosu, daca ai sanii mici, acestia vor sta in pozitia normala. Daca ai sanii mari, eu nu atiu sa-ti explic, deoarece eu nu ii am mari inca.