| TheMusicBoy a întrebat:

Am ales sa imi fac o schimbare de look. Eu am parul cret dar vreau sa il fac si mai cret ori stil afro ori sa fie cu bucle. Cum pot sa imi fac asa ceva si cu ce credeti ca mi-ar sta mai bine daca sunt baiat?

8 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

De ce nu vrei sa fi ceea ce esti?

| TheMusicBoy explică (pentru CodrutElian1990):

Pai am parul creț. Dar il vreau si mai creț ca sa nu trebuieasca sa il aranjez in fiecare dimineata!

| Afurisenia a răspuns (pentru TheMusicBoy):

S-o crezi tu! Daca e si mai cret, va fi si mai rebel. Crezi ca africanii nu isi piaptana parul?
Nu stim cu ce ti-ar sta mai bine, pentru ca nu iti cunoastem fata.

| TheMusicBoy explică (pentru Afurisenia):

Eu ma refeream cum mi-ar sta mai bine unui baiat? Cu bucle sau afro?

| Afurisenia a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Daca tot ti-e lene sa te piepteni dimineata, rade-l, tunde-te zero.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Si ce are daca ai parul cret? In viata omul vrea multe, dar numai 10% din dorinte i se indeplinesc. Eu iti recomand sa lasi parul asa cum ti la lasat natura. Cu cat actionezi mai mult asupra lui cu diferite "tratamente", cu atat scurtezi durata de viata a acestuia si vei ajunge sa nu ai nici par cret, nici lins, nici european, nici african.
Ingrijeste-ti parul pe care-l ai.
Sa stii ca nici daca te razi in cap, te tunzi scurt, acesta nu se indeseste si nu va sta mai mult pe capul tau decat este dat de natura.

| TheMusicBoy explică (pentru CodrutElian1990):

Pai vreau doar sa il fac mai cret. Nu sa pun tratamente. M-am gandit ca daca iau agrafe si imi infasor parul in jurul agrafelor si voi lasa peste noapte se vor face bucle. Eu vreau sa mi-l fac mai cret pentru scurta perioada de timp. Adica sa am bucle pentru cateva zile

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Poti sa o faci. Astea sunt ale pubertatii valuri. Toti doream ceva excentric atunci cand eram de varsta ta.