| Kiyy a întrebat:

am auzit ceva de niste sampoane colorante. de te speli pe cap cu ele si sunt ca un fel de vopsea. si se iau dupa 3 spalari... stiti cumva cum se numesc si de unde as putea sa le cumpar?
PACE!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este şampon colorant care acoperă firele de păr cu o altă tentă decât cea naturală.
În medie după 6-8 spălări ea iese de pe păr, acesta din urmă devinind la culoarea sa naturală.
Să găsesc la hipermarket, raionul cosmetice, secţiunea vopsele de păr dar şi în magazinele de cartier.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Se numesc sampoane colorante, asa cum le-ai denumit tu, spre deosebire de vopseaua pemanenta!

| Romancutza a răspuns:

Salut Miles15.Mergi la un magazin de cosmetice sau la un coafor, SPA si intreaba daca au, poate poti cumpara.

| Lorenna a răspuns:

De la farmacie`.

| Kiyy explică:

@Elianna citeste mai cu atentie ca am spus sampoane colorante. Na iti zic si unde. A doua propozitie al 6-lea si 7-lea cuvant... si apoi ca un fel de vopsea adica ca iti coloreaza parulwinking