| DanielaXD a întrebat:

Am crescut printre baieti asa ca sunt mai baietoasa.
as vrea sa ma schimb, sa fiu mai feminina mai delicata.
sfaturi cum as putea sa imi schimb comportamentulbig grin?
in afara de mersul cu cartea pe capstraight face
Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| deuceD a răspuns:

Te imbraci fain si dai din fundlaughing iti dai aere printre baieti si nu te mai juca cu eihappy fa-i idioti si tantalaismug

13 răspunsuri:
| francesca89 a răspuns:

Mersul cu cartea pe cap e ca sa inveti sa umbli pe tocuri(oricum n-ajuta la nimic). Stai mai mult intre fete,nu vb vulgar,nu scuipa,nu fi violenta cum sunt baietii,daca te'mbraci ca baietii,ar trebui sa incepi sa porti fuste,sandale, rochite, sa te machiezi un pic(asta depinde si de cati ani ai)si cam atat.

| Scândură a răspuns:

Buna! Sincer, daca m-as pune sa-ti insir aici randuri despre "cum sa fi femininia"dupa parerea mea, n-ar ave rost, fiindca tu nu poti sa devi mai feminina citind niste randuri.
Poti sa-ti schimbi comportamentul prin a petrece timp cu fete obisnuite de varsta ta, socializand cu ele si incercand sa le ei ca pe un exemplu este singurul lucru care te va ajuta sa ajungi mai feminina.
Stii ce ai de facut.
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| emiitzzy a răspuns:

Da.schimbati vechiile obiceiuri unele happy uitate prin reviste vezi cum se imbraca uitate la filme cu adolescenti.vezi cum se comporta crede-ma ca functioneazahappy si eu is la fel ca si tine si mie cam greu acum.daa ma straduieschappy

| AnnaDee a răspuns:

Buna, draga!
Mersul cu cartea nu e pentru. comportament.
Pai, ca sa fi mai feminina... Depinde si cati ani ai.
Încearcă sa ieși și cu fetele, la shopping, la o prăjitură, la salon laughing. Nu stiu, dar farmecul feminin vine de la sine. Propune-ți sa fi feminina și vei fi!
Succes, draga!

| Isabellpink a răspuns:

Pai sa te machiezi, sa te dai cu gloss sau ruj happy sa porti decolteuri, fustite scurte, sa iti scoti in evidenta trasaturile :*

| EvangelineDS a răspuns:

Si eu am crescut doar si zic serios acum doar printre baieti si eu ma comport mai baietos da ma rog asa imi place mie daca tot nu mai vrei sa fi asa...machiazate mai des mersul.:incearca sa mergi cu spatele cat mai drept picioarele in fata ...si cu vorbitu :l nu stiu incearca sa nu mai folosesti expresii gen ba tu ma etc

| Christa a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Eu pana pe la 10-11 ani jucam fotbal, bateam baietii, jucam tenis de picior, si toate doar cu baietii. Comportamentul ti-l poti schimba umbland mai mult timp cu fetele, incearca sa faci ce fac ele, sa te integrezi.

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Si eu am fost la fel. Cu timpul.am stat numai cu fete si m-am obisnuit sa fiu feminina. Bafta!

| MarianaMadu a răspuns:

In primul rand trebuie sa vrei foarte mult acest lucru iar mai apoi incepe usor,usor sa faci lucruri pe care o fata de varsta ta le face, sa te uiti la filme de dragoste, sa intri intr-un grup de fete si sa faci lucruri impreuna cu ele.
Si eu sunt mai baietoasa de felul meu dar nu pentru ca am crescut inconjurata de baieti ci pentru ca asa ma simt mai bine si nu as vrea sa ma schimb.Numai ca intre mine si tine exista o diferenta:eu pot oricand sa ma "transform" din fata baietoasa in fata feminina, delicata.
Succes!

| georgiana14 a răspuns:

Buna, pai tu vrei sa fi feminina nu pitipoanca cu cartea pe capbig grin, asa pai te imbaci cu decolteuri dar nu prea mari ca in tara asta sunt numai obsedatihee hee, fustite mini, pantofi cu toc, asa si cu mersul ridici pieptul in fata si mergi gratios, un picior in fata celuilalt si dreaptawinking funda?

| cipp94 a răspuns:

Dar cu mersul cu cartea pe cap ce aveti? laughing

| DanielaXD explică:

laughing merci tuturor. nu prea m`ati ajutat dar in fine.
nu sunt chiar baietoasa baietoasa!
port fuste,sandale,rochite,decolteuri
eu vroiam sfaturi despre comportament! :mers, vorbit, etc...

| DianaOnofrei a răspuns:

Buna,
Asa eram si eu pana acum un an de zile. Insa usor usor am inceput sa ma schimb, purtam toti adidasi insa am schimbat stilul blugilor, a tricourilor, in vara asta am reusit si am un job mai office si inchipuieti ca trebuie sa ma imbrac mai altfel, dar usor usor te poti descurca. Cat despre tocuri, incearca la icneput sa mergi pe papuci cu talpa ortopedica. Toate cele buna!:*