| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Am nevoie de niste ajutor/sfaturi...mai ales de la fetele care au probleme cu tenul,dar nu numai. Deci,eu am tenul foarte gras si cosuri (specifice tenului graslaughing ) si as vrea sa stiu care ar fi pasii pentru o ingrijire corecta (hidratare,exfoliere,etc).De cate ori trebuie sa aplici o masca,ce produse sa folosesc (dimineata,seara)...
Am fost la dermatolog,la doi,de fapt, dar nu au rezultate tratamentele lor.Am incercat si Zineryt,dar foarte putin s`a imbunatatit situatia.O sa merg si la cosmeticiana pentru scoaterea punctelor, dar as vrea sa stiu care e "ritualul"laughing corect al ingrijirii tenului ...si ce produse sa folosesc.big grin

Va rog nu dati copy-paste de pe net...happy

Răspuns Câştigător
| A2895 a răspuns:

Seara si dimineata foloseste un gel de curatare cu acid salicilic, dupa curatare foloseste un tonic, iar dupa o crema anti-acnee (normaderm de la vichy da rezultate bune, dar nu pentru oricine).
Un medic dermatolog bun iti face o serie de analize inainte, ia probe chiar si de pe fata si apoi iti da un tratament potrivit pentru tine. Cauta un dermatolog bun care te va ajuta sa scapi de probleme, pentru ca solutiile oferite de noi sunt doar pentru a tine cat de cat sub control problema.

6 răspunsuri:
| Vio199 a răspuns:

Nu trebuie nici un ritual luunnnggg si complicat doar sa te speli pe fata cu apa calduta (pentru a ti se deschide porii fetei) si cu sapun, iar dupa te dai cu crema 4 in 1 de la Yves Rocher(evroshe)- Pure System(23-24lei) si in maxim 2 saptamani daca te dai de 2 ori pe zi cu crema dupa ce te speli pe fata.Eu ma dau seara, ma spal dimineata si pe la amiaza ma spal si ma dau iar, si seara iara...tot asa. Spalatul cu apa si sapun(dave) sunt mai bune ca toate doar sa te speli de mai multe ori pe fata si o sa observi cum cosurile se reduc pe zi ce trece:*

| Mariya5 a răspuns:

Eu folosesc un tonic pentru curatare si indepartare a impuritatilor(elmiplant skin control). Dupa ce streg fata cu o compresa sterila imbibata in acesta solutie aplic o crema care se numeste IsotrexIN(inca doar pe zonele cu cosuri). Cand fac acest lucru seara cosurile dispar insa cum opresc tratamentul reapar.In orice caz... poti incerca.

| Giuvaer a răspuns:

Pai zinerytu ala nu e prea bun.
iti recomand produse de ingrijirea tenului de la sephora ..eu folosesc
un sapun si un fel de gel de la CLINIQUE sunt bune ..mau scapat de cosuri de pe fata si spate..acuma nu stiu daca o sa mearga si la tine sau daca raspunsu meu e ceea ce astepti tu.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Romania_TianDe_1987 a răspuns:

Salut. foloseste seria antiacnee de la tiande. rezultat sigur, am pe cineva care a incercat este foarte multumita.
http://tianderomania.ucoz.com/index/produsele_noastre/0-5 pag.46
iti iei cate un produs din fiecare pas. o lotiune, o ceram si u phito-corector. tratamentul se face 2 saptamai apoi faci pauza 1 si apoi iar revii 2 saptamani. daca ai intebari contacteaza-ma

| Măli13 a răspuns:

Deci eu folosesc Garnier Pure Active pentru cosuri si puncte negrebig grin..Si apa termala! Garnier Se maseaza pe fata, mai apasat in zonele cu probleme si in zona T. dupa 1 minut de "frecatlaughing" te clatestii cu apa din abundenta si dupa folosesti apa termala "Iva Therm" ATENTIE! Apa termala se foloseste 1 data pe zi..crema de 2 ori sau cand vrei!happy...Ai sa vezi ca merge! Tuturor carora le-am recomandat a merss! Funda? big grin