| NorishorPhufos a întrebat:

Am nevoie de parerile voastre. Am parul castaniu, ce culoare ar fi potrivita pentru suvinte? Ce ziceti de albastru? Stiti alte culori care credeti ca s-ar potrivi? Eu vream blond dar mi s-a spus ca nu se pot fake decat daca iti decolorezi parul, asa ca culoarea asta iese din start big grin

Răspuns Câştigător
| 女明DongRi a răspuns:

Vrei neaparat niste suvite a caror culoare sa contrasteze mult cu cea a parului tau?
Eu zic sa alegi niste nuante de capucino :
http://tabu.md/upload/articles/801.jpg

Sau coniac :
http://blog.procosmetics.ro/wp-content/uploads/2011/04/nuantaciocolata3.jpg
Sunat naturale si discrete.
Oricum faci cum vrei tu.
Bafta!

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Depinde de nuanţa tenului.
Dacă ai pielea deschisă, îţi poţi face şuviţe de orice culoare, în special roşu/portocaliu.
Dacă ai tenul măsliniu/închis - în niciun caz culori calde, de preferat albastru închis/verde/ciocolatiu sau o nuanţă mai deschisă decât castaniu.Sau te vopseşti negru albăstrui.

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Serios? Asa il am si eu, si o prietena are la fel si si-a facut suvite si sti k arata super MISTO! Si ccred ca ti-ar sta bine asa, dar si mie chiar imi place a albastru dar daca iti faci, incearca sa nu-ti acoperi capul de albastru fiindca ar arata ff penibil! Dar poti incerca albastru mi se pare o culoare super ok Succeshappy Pupici :X :X

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Da, ar merge si un rosu aprins! Cu sigurata! Si app, daca vrei albastru poti sa mai pui pe alaturi si alte culori dar neaparat CALDE! Stiu ca am vazut la unele vedete cu par castaniu! poti incerca acest safat happy succes

| MeePinkGirl a răspuns:

Se pot face si blonde. doar sa folosesti o nuanta fff deschisa ca sa-ti iasa cv deschis. si sa-ti faci suvite ff subtiri, gen iluminatoare. poti sa mai incerci suvite roz-roscat... iar sa nu`ti distrugi parul, cumpara`ti de la farmacie (este sub 5 lei) Violet de gentiana sau cv de genul. il coloreaza fara sa-l atace. Sau cel mai indicat este sa consulti un hairstilist.

| Andriialittlekt a răspuns:

Daca ai parul castaniu, un roscat mai inchis ti s-ar potrivi perfect! Insa daca vrei sa iesi in evidenta foloseste un roscat aprins. Dar daca spui de albastru, depinde, trebuie sa fie un albastru care sa fie in noante de turcoaz mai inchis cu tonuri de albastru. Sper ca te-am ajutat, funda? happy