| lolita147 a întrebat:

TPU! Am o intrebare. Am cautat pe Internet dar nu prea gasesc ce vreau eu.
In ultimul timp, chiar imi doresc sa slabesc. Sunt o fata de 13 ani, cu inaltimea de 1.62 m si 54 de kg. Nu sa slabesc la burta, dar vreau sa fiu mai supla in talie.
Deja sar coarda si fac cateva exercitii gasite pe net, 20 de minute de exercitii pe zi. Ce sfaturi aveti? Cam cat timp va dura sa devin mai supla in talie? Va rog, fara chestii de genul "Nu manca nimic timp de o saptamana". Doar n-am innebunit! Da, VREAU sa mai slabesc, dar nu vreau sa imi pun in pericol sanatatea pentru asta. Va rog, ajutor.

2 răspunsuri:
| dianabaumli a răspuns:

Este important sa incerci mai multe lucruri pana cand gasesti metoda ideala.:) Si eu am incercat numeroase. Cateva si dintre cele de mai jos.

http://trenda.ro/dieta/jurnal-de-nutritie-cand-urmezi-o-dieta/

| SofiaAndreea a răspuns:

Deci :Eu am 16 ani, am 1.68 (doar un pic mai inalta ca tine ) si am doar 46 de kg! Slabitul nu se face doar intr- o zona ci uniform! E bine ca faci exercitii zilnic, insa trebuie sa ai foarte mare grija la alimentatie! Stabileste niste ore la care sa mananci zilnic (mereu la aceleasi ore) (de preferat din 3 in 3 ) trebuie sa ai 3 mese principale si 2 gustari (fructe, iaurt, nuci, migdale), paine neagra sau cu seminte, si foarte important bea 2L de apa/zi (apa ajuta la tinerea departe a grasimilor), renunta la prajeli! trebuie sa stii ca daca faci abdomene asta nu ajuta! Iti trebuie cardio! Iata un site foarte bun (asta nu e cardio, dar e excelent : http://www.benderfitness.com/category/yoga ) Si slabitul necesita timp! Vei vedea rezultate cam dupa 3-4-5 luni daca te tii de program! Renunta la dulciuri ca fac rau sa stii! Iti trebuie ambitie! Insa ai grija ca esti mititica si slabitul nu e o joaca!