| EllaBlackEyes a întrebat:

Am o intrebare pentru fetele care folosesc BB Cream. In primul rand as vrea sa stiu daca este o alternativa mai buna la fondul de ten? Pentru ca m-am cam saturat de aspectul ala de masca ce il lasa si totusi as vrea ceva pentru uniformizare. Din cate am inteles BB Cream asta e un fel de crema ce coloreaza ca fondul de ten, insa nu incarca. Asa e?
Iar nu il ultimul rand as vrea sa stiu ce marci ati incercat si ce recomandati!
Funda!

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

buna la fondul de ten asta daca nu ai un ten cu prea multe probleme si nu vrei decat o uniformizare si o acomerire mica-medie(depinda de firma)Cele mai bune sunt cele asiatice care, SURPRIZA laughing nu se gasesc la noi in Romania.Le poti comanda pe diverse site-uri sau, daca ai pe cineva in strainatate poti sa le spui sa-ti ia.Singurul BB cream care l-am incercat este cel de la GARNIER pentru ten gras.Sunt multumita de el, nu ma deranjeaza pe fata, nu da aspect de masca e foarte ok.E in ur de 30 de lei nu au multe noante cred ca 3 sunt, oricum se adapteaza culorii pielii dar daca ai o piele deschisa nu cumpara nuanta inchisa, totusi. Exista si pentru ten normal dar cel pentru ten gras este mult mai ok asa ca eu zic sa-l cumperi pe acela chiar daca nu ai ten gras.Cel de la maybelline nu este ok din ce am auzit asa ca nu-l recomand.Au mai aparul bb cream-uri si la alte firme precul avon dar sunt foarte proaste.In general iti recumond sa te informezi de pe net despre produsele pe care vrei sa le cumperi ca sa nu dai bani aiurea pe elewinking

7 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Http://www.frumusele.ro/Frumusete/Machiaj/Ce-este-BB-Cream/157 aici recomandari si mod de utilizare + video :)

| michelia a răspuns:

Nu folosesc BB Cream, asta o spun din start.
Am facut mai multe incercari pina am gasit un fond de ten potrivit care sa nu dea senzatia de masca, cum spui tu.
Si la virsta mea ( am peste 40) e cam greu sa nu se vada asta.
Si totusi exista: fondul de ten hidratant de la Artistry ( distribuit de Amway). E cam scump ( cam 130 de lei )dar da o senzatie de naturalete extraordinara. Foarte putini realizeaza ca am si fond de ten pe fata cind il folosesc. E o calitate exceptionala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-l folosesti cum vrei tu! Depinde daca iti convine tie la atingerea fetei!

| Hikarie a răspuns:

Eu folosesc BB Cream in loc de fond de ten de multa vreme. Nu iti incarca tenul si are o acoperire pana la medie.
Am folosit de la destul de multe marci insa cel mai mult mi-au placut cele de la Shiseido si Missha.

| IoIo11 a răspuns:

BB Cream e o alegere mult mai buna decat fondul de ten! Cel mai bun BB Cream este cel de la Skin79 (acela roz), nu numai ca acopera destul de bine dar in acelasi timp te scapa de cosuri! Ma rog, este mai scump (100 lei), dar mai bine iti cumperi unul mai scump, DAR BUN, decat unul ieftin, DAR PROST! Daca ai probleme mai grave (gen acnee) poti sa-l folosesti, dar mai acoperi cu putina pudra! :3

| Roobeertaa a răspuns:

Buna. Acum cateva zile mi-am luat BB cream de la nivea...si ce sa zic alt produs nu foarte bun..si exact aspectul ala ti-l da..Asa cum a spus si michelia produsele bune, sunt la preturi pe masura si exemplul de ea este un fond de ten foarte bun.Eu folosesc de la oriflame fond de ten cu efect matifiant si in combinatie cu pudra e ok deoarece nu am mari probleme cu tenul.Trebuie sa-ti cunosti foarte bine tenul ce aspect are si restul ca sa iti poti lua tipul de fond de ten potrivit. Sper ca te-am ajutat!big grin

| Popescu_Adriana_1993 a răspuns:

Uite, eu l-am incercat pe cel de la Boots, iar daca vrei o acoperire mica si nu ai probleme cu tenul atunci un BB este perfect pentru tine, inplus actioneaza ca o crema deci ajuta tenul in loc sa il imbatraneasca cum face un fdt!